Jolanta Osińska jedną z wyróżnionych w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku

Jolanta Osińska jedną z wyróżnionych w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku

11 nauczycieli z naszego województwa zostało nagrodzonych i wyróżnionych w ramach konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku. Wśród nich znalazła się nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 Jolanta Osińska.

W ramach wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej rozstrzygnięto konkurs pn. Wielkopolski Nauczyciel Roku. Uroczysta gala zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W konkursie nagrodzono i wyróżniono jedenastu nauczycieli. Zwycięzcami tegorocznej edycji okazali się: Joanna Gadomska z Żychlina (powiat koniński) oraz Agnieszka Jankowiak-Maik z Poznania. Wyłoniono także czterech laureatów i pięciu wyróżnionych. Wśród tych ostatnich znalazła się Jolanta Osińska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku.

Nagrody i wyróżnienia laureaci otrzymali z rąk marszałka województwa

Nagrody i wyróżnienia wręczał laureatom marszałek Marek Woźniak wraz z członkiem zarządu województwa Pauliną Stochniałek, odpowiedzialną za edukację w Wielkopolsce.

– Zależy nam na tym, by ci, którzy  są najzdolniejsi, najbardziej  wykształceni, najbardziej zaangażowani zechcieli pracować dla Polski, najlepiej na miejscu, a nie w Dolinie Krzemowej, bo wielu z nich może tam pracować, tylko, że nie pracują wtedy dla nas. Pytanie, jak to zrobić?

W kraju, w którym mam wrażenie zdaje się widzieć, że cnotą jest brak wiedzy, cnotą jest brak kultury i cnotą jest brak gustu, biorąc pod uwagę, jakie oferty proponuje się publicznie większości społeczeństwa, przez media publiczne chociażby.

Jak to uczynić, jeśli patriotą nie jest twórca bolidu, wygrywającego międzynarodowe konkursy studentów, a takich mamy chociażby na Politechnice Poznańskiej. Ci członkowie zespołu nie są przedstawiani jako wzory patriotyzmu, biorąc pod uwagę, jaka przyszłość nas czeka. Dzisiaj wzorem patrioty jest osiłek mający na piersiach orła, który broni drzwi kościoła przed kobietami mając w ręce – jednej różaniec, a w drugiej kij bejsbolowy. To są wzorce, które widzimy w przestrzeni publicznej i pytanie, jak potrafimy temu przeciwdziałać. Jak szkoła potrafi temu przeciwdziałać? – mówił marszałek Woźniak.

Jolanta Osińska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku

Jolanta Osińska w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku uczy od 36 lat. Jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, czyli uczy dzieci z klas I – III. Dzieci uwielbiają swoją „Panią Jolę” i nawet na dalszych etapach edukacji mile wspominają i odwiedzają swoją nauczycielkę. Zapewne to uznanie dla nauczycielki, jak też jej profesjonalne, z pełną przy tym empatią, podejście do nauczania i wychowania sprawiły, że znalazła ona uznanie także wśród organizatorów konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

źródło, fot.: UMWW i miasto Turek

Tagi: , , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.