Jolanta i Piotr Gebler laureatami konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017

Do XVII edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku przystąpiło 56 gospodarstw rolnych z 23 powiatów. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Kapituła pod przewodnictwem prof. Grzegorza Skrzypczaka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu nominowała 20. rolników, z czego 10. zostało uhonorowanych statuetką Siewcy i nagrodą finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

Uroczysta gala odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rangę wydarzenia podniosła obecność Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego. Obecni także byli europosłowie: Czesław Siekierski i Andrzej Grzyb (obaj PSL), senator Piotr Florek (PO) oraz posłowie Zbigniew Ajchler (PO) i Krzysztof Paszyk (PSL). Finałowa gala jak zawsze była doskonałą okazją do spotkań rolników z całego województwa. Do Sali Ziemi zjechało ich blisko 2.000, w tym bardzo liczna reprezentacja z powiatu tureckiego, a zwłaszcza z gm. Kawęczyn, Dobra i Brudzew.

Jolanta i Piotr Gebler ze statuetką Siewcy

Jolanta i Piotr Gebler prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 54 ha w miejscowości Marcinów na terenie gminy Kawęczyn, w tym 10,29 ha w dzierżawie. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji podłoża do uprawy grzybów boczniaka. Na bazie własnych doświadczeń opracowali autorską metodę pasteryzacji. Zajmują się również sadownictwem, kwiaciarstwem i warzywnictwem. Piotr Gebler jest z wykształcenia doktorem nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa.

W 2016 roku produkcja wyniosła 120 tys. sztuk, co dało 1920 ton podłoża w skali roku. W 2017 roku produkcję podłoża przeniesiono do nowego obiektu wyprodukowanego w technologii płyt warstwowych, co pozwoliło na zwiększenie produkcji o 100%. Gospodarstwo jest wyposażone w nowoczesny sprzęt rolniczy oraz nowe autorskie technologie produkcji podłoża do uprawy grzybów boczniaka.

Piotr Gebler aktywnie uczestniczy w życiu społecznym: jest przewodniczącym Rady Gminy Kawęczyn oraz prezesem OSP w Potworowie.

Statuetkę Siewcy Piotr Gebler otrzymał z rąk marszałka Marka Woźniaka, a czek wartości 10 tys. zł wręczył mu wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Co Piotr Gebler sądzi o nagrodzie?

 

Dariusz Młynarczyk


Tagi: , , , , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.