Pracowita niedziela Leszka Millera

Leszek Miller

Zostały niecałe dwa tygodnie do wyborów europejskich. Wyraźnie widać, że kampania przybrała na sile, bo coraz częściej przyjeżdżają do nas kandydaci. W minioną niedzielę, na wyborczej trasie Leszka Millera, nr 2 na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej w wyborach do PE znalazł się nasz powiat. 

Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje, mówi stare przysłowie. Były premier i były przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej już od wczesnych godzin 12 maja na targowisku, na Foluszu przekonywał, że warto na niego głosować. Ściskał ręce, pozował do zdjęć, podpisywał książkę i rozdawał sadzonki tulipanów. Można go było także spotkać na majówce w Kaczkach Średnich, gdzie pomimo mało sprzyjającej pogody spędził jakiś czas.

Z kolei na konferencji prasowej w Turku mówił o powodach swojego startu w tychże wyborach. Jednym z nich jest to, że czuje się zaniepokojony tym co dzieje się w Polsce, jeśli chodzi o stosunek rządzących do Unii Europejskiej. Natomiast zmiana retoryki PiS wobec Unii nie budzi jego zaufania.

Mamy siłę rządząca, która jeśli nie chce wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej, to na pewno chce żeby Polska była na najniższym piętrze integracji. De facto sprowadzającej się do wymiany handlowej i gospodarczej, ale bez przestrzegania wszystkich innych wartości i modelu demokracji liberalnej, który obowiązuje w UE. Temu trzeba przeciwdziałać wszystkimi możliwymi sposobami demokracji. Tak, jak wprowadzałem Polskę do UE to będę czynił wszystko aby nikt Polski z UE nie wyprowadził – zaznaczył kandydat.

Drugim powodem jest to, że będzie uchwalany nowy budżet europejski i trzeba zadbać aby w nowej perspektywie finansowej nasz kraj uzyskał stosowne kwoty. Podkreślił, że nie będzie to łatwe chociażby ze względu na to, że Polska ma problem z przestrzeganiem praworządności. Zdaniem Leszka Millera aby tego dokonać w Brukseli potrzeba ludzi, którzy umieją negocjować, potrafią walczyć o interes kraju i należą do ugrupowań, które mają saliną pozycje w UE.

Jeśli wyborcy zdecydują się postawić na niego i powierzyć mu mandat, to w Wielkopolsce będzie chciał się skoncentrować na ochranie zdrowia, kwestiach związanych z poprawą infrastruktury oraz ekologią i rolnictwem.


Tagi: , , , , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.