Kaczki Średnie. Jak mówić NIE, czyli finał konkursu “Jestem asertywny”

W dniu, 21 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbył się finał Powiatowego konkursu ”Jestem asertywny”. Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną przez pedagoga, psychologa i szkolnego lidera zdrowia.

W  tym roku  wybrano  termin  czerwcowy w związku z przypadającym w  tym miesiącu  Dniem Rodziny i Dniem Dziecka. Celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji z tym związanych. Ważne było rozbudzenie wyobraźni i twórczego myślenia młodzieży szkolnej, uświadomienie roli rodziny w kształtowaniu światopoglądu, postaw i wartości młodych ludzi, rozwijanie umiejętności mówienia „NIE” w sytuacjach, kiedy coś jest niezgodne z naszymi przekonaniami oraz kształtowanie umiejętności postępowania zgodnie z własnymi zasadami. Konkurs skierowany był do uczniów: klas VI – VIII szkół podstawowych  i szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie Power point na temat ”W rodzinie uczę się dokonywać wyboru” przedstawiając sytuacje z życia codziennego, w których przedstawiona jest postawa asertywna.

Do konkursu przystąpiło pięć szkół w tym: SP1 w Turku, Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Malanowie i gospodarze imprezy Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Do współpracy włączyli się Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i Komenda Powiatowa Policji w Turku. Prace oceniali wszyscy opiekunowie szkół biorących udział w konkursie, wspólne z funkcjonariuszem KPP w Turku. Kryteria oceny dotyczyły zgodności pracy z regulaminem, czyli:

  • czy w prezentacji zawarto wyjaśnienie pojęcia asertywność,
  • czy praca zawiera elementy dot. tego, jak przebiega komunikacja w domu uczestnika i czy opisane są sytuacje w których członkowie rodziny potrafią być asertywni).

Gratulacje i podziękowania dla opiekunów koordynujących działania na rzecz konkursu, złożyła Dyrektor Szkoły Elżbieta Karwacka oraz wręczyła nagrody i dyplomy uczniom:

  • I Miejsce- Wiktoria Flejter z SP w Malanowie
  • II Miejsce- Lena Dzieciątkowska w Malanowie
  • III Miejsce- Julia Jasnowska SP w Malanowie
  • III Miejsce- Kinga Kolenda z ZSR CKP w Kaczkach Śr.
  • Wyróżnienie- Iga Górska SP w Tuliszkowie
  • Wyróżnienie- Kamila Kamińska z ZSR CKP w Kaczkach Śr.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku, KPP w Turku, Stacje Sanitarno Epidemiologiczna, oraz organizatorów imprezy Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Szczególe podziękowania należą się również Arlecie Pawlak-Jakubowskiej za zaangażowanie i wspólnie z uczniami kl. II TR przygotowanie plakatów promujących powiatowy konkurs ”Jestem asertywny ”.

materiał nadesłany


Tagi: ,

« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.