Kaczki Średnie. “Świąteczna ulica” na bożonarodzeniowy czas

Na tegoroczne Boże Narodzenie uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich przygotowali spektakl “Świąteczna ulica”. W środowe przedpołudnie pokazali, jak bardzo w czasie przedświątecznym jesteśmy zajęci i zabiegani. Troszczymy się o przyziemne sprawy, a tak łatwo zapominamy o istocie świąt.

Chciałby życzyć wam rodzinnej atmosfery, bogatego Mikołaja, mnóstwo prezentów i abyście w nadchodzącym Nowym Roku obrali dobrą drogę. Okres Bożego Narodzenia, jak nazwa wskazuje to okres kiedy rodzi się coś dobrego. Ja bym chciał żeby to dobro kwitło w waszych sercach podczas świąt. Abyście poświęcili swój czas na rodzinę. Na refleksję aby dzielić się z najbliższymi tym co w dzisiejszych czasach jest bardzo cenne. A bardzo cenne w dzisiejszych czasach jest to czego nam  wszystkim bardzo brakuje – czas. Poświęćcie ten czas na to aby czynić dobrze, aby dzielić się tym czasem z tymi ludźmi, którzy są dla was najważniejsi – mówił przed inscenizacją dyrektor szkoły Krzysztof Świerk.

Następnie w świąteczny nastrój pełen refleksji wprowadzili wszystkich wychowankowie placówki. Reżyserii spektaklu podjęli się katecheci Elżbieta Krawczyk i Dariusz Jasak.

Kaczki Średnie ze Szlachetną Paczką

Tego dnia również obecne były przedstawicielki Szlachetnej Paczki z Tuliszkowa: Renata Chorążewska, Ewelina Piwońska-Kubiak oraz Marzena Rogowska. ZSR w Kaczkach Średnich włączył się w akcję i udzielił pomocy właśnie rodzinie z tejże gminy. Wychowankowie szkoły przygotowali kiermasz, na którym zbierano pieniążki, by móc obdarować wybraną rodzinę. Dla osób, które szczególnie zaangażowały się w przygotowanie tegorocznej akcji panie przygotowały w podziękowaniu dyplomy. Jest to młodzież działająca w szkolnym kole “Caritas”, czyli: Paulina Cieślak, Dominika Majdoszek, Aleksandra Raźniewska, Szymon Strycharczyk, Karolina Andrzejewska, Wiktoria Jafra, Dominik Gryśka oraz Daria Pyziak pod opieką Elżbiety Krawczyk i Dariusza Jasaka.


Tagi: , , ,

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
sob 25

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
sob 25
sob 25
sob 25

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.