Kaczki Średnie. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół rozstrzygnięty

Kaczki Średnie. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W ostatnim czasie w Kaczkach Średnich dużo się dzieje. 17 maja, w zespole szkół rolniczych odbyło się kolejne wydarzenie. Tym razem były to powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Powiat turecki w etapie wojewódzkim reprezentować będzie ZSP w Słodkowie oraz ZSP w Dobrej.

Pogoda dzisiaj uczestników turnieju nie rozpieszczała. Jednak wykorzystując od rana sprzyjającą aurę konkurs rozpoczął się od części praktycznej, a nie jak planowano teoretycznej. Podczas czwartkowego turnieju sprawdzona została wiedza teoretyczna z przepisów ruchu drogowego, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawność zawodników przy pokonywaniu rowerowego toru przeszkód.

Tor przeszkód składał się z sześciu elementów. Natomiast na teście uczniowie musieli się zmierzyć z 25 pytań jednokrotnego wyboru oraz 10 pytaniami związanymi z rozwiązywaniem sytuacji na skrzyżowaniu. Ponadto musieli udzielić pomocy medycznej osobie nieprzytomnej i nieoddychającej. Zadanie należało przeprowadzić zgodnie ze schematem BLS.

Kierownikami konkurencji na torze byli: asp. Jakub Baszkowski z KPP w Turku oraz sierż.szt. Piotr Walczak. Kierownikiem konkurencji udzielania pierwszej pomocy był Artur Bińkowski z SP ZOZ Turek. Nad częścią teoretyczną czuwał Bogdan Kaczorowski.

Do rywalizacji na poziomie szkoły podstawowej przystąpiło osiem drużyn: SP Boleszczyn, SP Słodków, SP Miłaczew, SP 5 Turek, SP Brudzew, SP Tuliszków, SP Kawęczyn, SP Dobra.

Na poziomie gimnazjum do rywalizacji przystąpiło również osiem drużyn: klasy gimnazjalne ze ZS w Brudzewie, SP 5 w Turku, ZSP w Dobrej, ZSP w Słodkowie, SP w Tuliszkowie, SP w Kowalach Pańskich, SP w Malanowie oraz ZS w Przykonie.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Szkoły podstawowe

  1. ZSP Słodków
  2. ZSP Dobra
  3. SP Boleszczyn

Najlepszym uczestnikiem w kategorii szkół podstawowych w turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym został: Wiktor Gebler uczeń szkoły podstawowej z ZSP w Dobrej.

Klasy gimnazjalne

  1. ZSP Dobra
  2. ZS Przykona
  3. ZSP Słodków

W tej kategorii zwycięzcą indywidualnym został: uczeń gimnazjum Szymon Pietrzak z ZSP w Dobrej.

Wręczenia dyplomów i nagród dokonali dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk oraz Komendant Powiatowy Policji w Turku mł.insp. Michał Grzelak.

Wyłonione najlepsze drużyny będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim, po którym nastąpi finał ogólnopolski.

Celem turnieju jest podnoszenie świadomości społeczeństwa oraz działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i kultury ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolne.


Tagi: , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.