Przywileje władzy. Marcin Derucki podziwia przewodniczącą

Marcin Derucki podziwia Mariolę Kadrzyńską-Siwek

Po lekturze artykułu “Przywileje władzy. W bloku przewodniczącej wymieniono kaloryfery” Marcin Derucki postanowił stanąć w obronie Marioli Kadrzyńskiej-Siwek. Poniżej prezentujemy tekst radnego, w którym nie ma nic o kaloryferach, ale za to jest wyrażany podziw dla przewodniczącej.

Ob-sesja na punkcie przewodniczącej

Pewne osoby nie mogą przeżyć tego, że Pani Mariola Kadrzyńska-Siwek radzi sobie dobrze na stanowisku Przewodniczącej Rady Miejskiej Turku. Osobiście podziwiam ją za to, że podchodzi z taką cierpliwością do radnych, którzy wprowadzają podczas sesyjnych obrad zamieszanie lub na siłę próbują wyszukiwać sensacji i zaistnieć podczas nadawanych na żywo relacji.

W bieżącej kadencji radni podczas sesji Rady Miejskiej Turku regularnie odbiegają od tematyki danego punktu w porządku obrad. Porządku, który sami przyjmują i na który się zgadzają. Takie „dygresje” skupiają się przeważnie na osobie Przewodniczącej Rady Miejskiej Turku. Moim zdaniem, niektórzy z nich mają zwykłą obsesję na jej temat.

Tymczasem nasz statut wyraźnie wskazuje, w jaki sposób powinna przebiegać dyskusja nad poszczególnymi punktami. Osobiście na miejscu Pani Kadrzyńskej-Siwek nie miałbym tyle cierpliwości do radnych, którzy odbiegają od istoty dyskusji tylko po to, aby komuś „przyłożyć”.

Kuriozalne są też sytuacje, podczas których radny odczytuje, albo „omawia” swoje liczne interpelacje przed złożeniem ich na ręce przewodniczącej. Pomimo tego, że od bieżącej kadencji, według nowo ustanowionego prawa, interpelacje składa się wyłącznie w formie pisemnej. W takich chwilach zastanawiam się, czy taki radny chce jakąś sprawę skutecznie dla mieszkańców załatwić, czy też zwyczajnie zabłysnąć na nagraniu. Dlatego jestem pełen podziwu dla Pani Kadrzyńskiej-Siwek, że tak cierpliwie podchodzi do pewnych zachowań.

Natomiast po raz kolejny zaskakuje mnie fakt, że portal jednoznacznie kojarzony z działaczami PO, próbuje nie zauważać, że to właśnie radni PiS prowokują sytuacje, w których Pani Kadrzyńska-Siwek musi z „pewnością siebie” wejść w „ostrą polemikę”. Doprawdy dziwna jest linia redakcyjna tego portalu.

Niektóre osoby obsesyjnie próbują wmawiać innym, że przewodnicząca „coś tam” zawiniła. Znam te osoby, dlatego się nie dziwię. Przeraża mnie natomiast to, że media wyłapują jakieś mało znaczące wypowiedzi, próbując nakręcić z tego sensację. Mało tego, nie dochowują podstawowych zasad, takich jak rzetelność dziennikarska, aby sprawdzić fakty. A może nie warto, bo wtedy cała teza, na której oparto „artykuł” legnie w gruzach?

Radny Marcin Derucki


Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
czw 22

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.