Kawęczyn. Druhny i druhowie z OSP Głuchów mistrzami gminy

Po raz 46. jednostki OSP z gminy Kawęczyn stanęły do rywalizacji o tytuł mistrza zawodów sportowo-pożarniczych. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło osiem drużyn, w tym dwie kobiece i jedna młodzieżowa drużyna pożarnicza. Sędzią głównym dzisiejszych zawodów był st. kap. Piotr Pieśkiewicz.

Niedzielne zawody, których gospodarzem byli druhowie z Żdżar rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta 7x50m z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. Pierwsze miejsce w młodzieżówce zajęła jedyna drużyna, która dzisiaj wystartowała w zawodach MDP Będziechów. Był to ich ostatni występ w zawodach przed zawodami krajowymi, które odbędą się już we wrześniu w Koninie.

Wśród kobiecych drużyn pożarniczych pierwsze miejsce zajęły druhny z OSP Głuchów z wynikiem 112, 91 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się KDP OSP Żdżary.

W kategorii A najlepiej poradzili sobie druhowie z OSP Głuchów. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza wywalczyli sobie z wynikiem łącznym 97,67 pkt. Wicemistrzami gminy została drużyna OSP Będziechów z 103,47 pkt. Na trzecim miejscu znaleźli się ochotnicy z Kowali Pańskich – 114,38 pkt.

Do komisji wpłynął jeden protest od druhów z OSP w Kowalach Pańskich. Po konsultacjach z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie jednostka została powtórnie dopuszczona do startu z powodu problemów z sprzętem dostarczonym przez organizatora zawodów.