Kawęczyn. Sołeckie strategie podsumowane

Przedstawiciele 12 sołectw z gminy Kawęczyn podsumowali warsztaty organizowane w ramach prac nad Sołecką Strategią Rozwoju.

W październiku ubiegłego roku sołectwa takie jak Będziechów, Chocim, Ciemień, Dziewiątka, Głuchów, Kawęczyn, Marcjanów, Marianów – Kolonia, Milejów, Młodzianów, Skarżyn i Żdżary uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez moderatorów Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Celem spotkań prowadzonych przez Iwonę Bańdosz i Aleksandrę Brzęcką, które od lat działają na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych, było opracowanie wizji rozwoju poszczególnych wsi. Mieszkańcy pracujący w poszczególnych zespołach określali cele krótko i długoterminowe, programy odnowy swoich miejscowości czy chociażby potencjał rozwojowy. – Kawęczyn to jedna z nielicznych gmin, gdzie władze samorządowe stworzyli takie warunki do rozwoju. Sołectwa dostrzegły potrzebę, a gmina możliwości – podsumowywały moderatorki warsztatów.

Prace nad opracowywaniem strategii to krok do poprawy jakości życia mieszkańców, pobudzanie do działania i uatrakcyjnianie miejscowości. Niewielkie miejscowości dzięki strategii mają szansę promować się poprzez wykorzystywanie naturalnych atutów środowiskowych i turystycznych. To również istotny krok przy działaniach mających na celu pozyskiwanie środków na rozwój społeczno-infrastrukturalny. Sołectwa, przede wszystkim w programie Wielkopolska Odnowa Wsi, zwiększają swoje szanse na otrzymanie dotacji z samorządu województwa wielkopolskiego. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi z Ciemienia już przekonało się, że warto było przystąpić do warsztatów – opracowanie strategii przyniosło efekty w postaci pozyskania środków na kolejne projekty.


Tagi: , , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.