KGW z Potworowa zwycięża w I Kulinariach Gminy Dobra

Dwanaście kół gospodyń wiejskich wzięło udział w I Kulinariach Gminy Dobra. Te odbyły się w niedzielę, podczas drugiego dnia wielkiego święta gminy. Nawet najbardziej wybredni smakosze byli zachwyceni potrawą, jakie zwycięskie Koło Gospodyń Wiejskich z Potworowa przygotowało na konkurs.

Na stadionie miejskim unosiły się zapachy wielu przygotowanych potraw, które przyciągały miłośników dobrej kuchni nie tylko z gminy, ale i z powiatu. Za szczęściarzy mogli się uznać ci, którzy mieli okazję spróbować tych wspaniałości. Jury natomiast w składzie: była radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda, prezes LGD T.U.R. Magdalena Ciołek oraz aktor i pisarz Przemysław Dąbrowski nie miało łatwego zadania.

Swojskie jadło na stół

KGW “Jarzębina” w Piekarach postawiło na zrazy wołowe, pyzy drożdżowe i kapustę zasmażaną. Z kolei panie z KGW w Długiej Wsi prezentowały kaczkę nadziewaną oraz zupę gulaszową z mięsem mielonym. Na stoisku KGW w Ostrówku “Pod Lasem” skosztować można było zupy krem z porów i z groszkiem ptysiowym, babki mięsnej z mozzarellą, szarych kluseczek ze szpinakiem, a także kompotu z rabarbaru. Kluski na parze z sosem grzybowym oraz buraczki na słodko to danie popisowe KGW “Chrapczewianki”. Kurczakiem z piwem, kaszą jaglaną oraz sałatką ze świeżych warzyw częstowało KGW Żeronice. Natomiast KGW w Mikulicach serwowało zrazy wołowe w sosie myśliwskim, grzybowym. Kasza z warzywami oraz udko pieczone, a do tego surówka na zielono to potrawa przygotowana przez panie z KGW w Czajkowie. “Słoneczniki” to już KGW w Rzechcie, tu na przybyłych czekała polędwica w sosie słodko-kwaśnym z sałatką brokułową. Do tego był świeży sok z pomarańczy. KGW w Miłkowicach częstowało kluskami śląskimi, karkówką w sosie własnym, buraczkami zasmażanymi i kompotem. U KGW ze Strachocic Kolonia tematem przewodnim były truskawki, bo i koło nosi taką nazwę “Truskaweczki”. Były pierogi z truskawkami i wypieki na bazie z truskawek. Prócz tego można było skosztować także pierogów ze szpinakiem, karkówki czy ziemniaków pieczonych. Menu zademonstrowane przez KGW w Skęczniewie zwierało tajemniczo brzmiąco danie, a mianowicie tajemniczy schab. Do tego był sos czosnkowy, kasza zasmażana z boczkiem, kasza z grzybami oraz kompot z rabarbaru.

Podniebienia jury zadowoliła z kolei przygotowana przez “Potoworwianki” gęś pieczona z kaszą po staropolsku. Do tego pieczone jabłka z majerankiem i blanszowane buraczki, a na deser lagumina po potworowsku. I to właśnie KGW z Potworowa zdobyło pierwsze miejsce w I Kulinariów Gminy Dobra.


Tagi: , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
sob 06

Rafał Trzaskowski – zbiórka podpisów

6 czerwca godz. 09:00 - 7 czerwca godz. 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.