Koalicja Obywatelska o wsparciu dla przedsiębiorców i elektrowni gazowej Kawasaki [wideo]

Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej: D. Młynarczyk, T. Nowak, M. Sytek

Koalicja Obywatelska. Na zwołanej w Restauracji Staromiejska konferencji prasowej politycy KO podkreślali swoje wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorców. Poseł Tomasz Nowak informował także o rozmowach z koncernem Kawasaki, który w Turku zbuduje elektrownię gazową. W konferencji wzięli ponadto udział: Dariusz Młynarczyk, Piotr Rybarski oraz Maciej Sytek.

Kampania wyborcza wkracza w decydującą fazę. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej Tomasz Nowak oraz Maciej Sytek zaprosili lokalne media do Restauracji Staromiejska. Wybór miejsca nie był przypadkowy. W ten sposób chcieli podkreślić znaczenie małych i średnich przedsiębiorców dla rozwoju Polski lokalnej, ale i dla całego kraju.

Poseł Tomasz Nowak mówił o programie Koalicji Obywatelskiej wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców

Przedstawił główne założenia projektu NIŻSZE PODATKI WYŻSZA PŁACA. Koszty pracy maja zostać znacząco obniżone. PIT oraz składki na ZUS i NFZ nie przekroczą 35% (obecnie jest to ponad 50%). Mali przedsiębiorcy mają płacić niższą składkę na ZUS.

Program „Niższe podatki, wyższa płaca” to także, a może przede wszystkim skok najniższych zarobków o ponad 600 złotych miesięcznie.

Wzrost wynagrodzeń ma być finansowany z budżetu państwa a nie przez przedsiębiorców. Na programie najbardziej skorzystają osoby aktywne, pracujące, ale zarabiające poniżej 4,5 tysiąca złotych miesięcznie. Do nich trafi premia za aktywność. To oferta, na której wyraźnie skorzystają mieszkańcy małych miejscowości.

Dariusz Młynarczyk nie zgodził się z zarzutem, że propozycje KO drenują finanse samorządów

Na postawiony przez jednego z dziennikarzy zarzut, że Koalicja Obywatelska “ściga się” z PiS na populistyczne propozycje, co skutkować może zmniejszeniem się wpływów samorządowych, zareagował Dariusz Młynarczyk. Stanowczo stwierdził, że tak nie jest. Podkreślił, że w programie Koalicji Obywatelskiej jest przekazanie samorządom całości wpływów z podatków dochodowych, głównie PIT. Wzmacnianie samorządów, ich samodzielności i niezależności jest wpisane w program KO.

Maciej Sytek: elektrownia Kawasaki to początek

Wiele czasu politycy poświęcili na omówienie zamiaru budowy elektrowni gazowej w Turku przez koncern Kawasaki. Inwestycja, która pochłonie ponad 1 miliard złotych będzie magnesem, który zapewne ściągnie za sobą średnie i małe firmy. Podkreślał to Maciej Sytek mówiąc, że to nie jest byle jaki inwestor, ale jeden z największych na świecie potentatów w branży energetycznej. Przywołał przykład Volkswagena we Wrześni. Za tak dużymi, flagowymi inwestorami idą małe i średnie firmy, które bardzo często są partnerami, kooperantami, podwykonawcami potentatów.

To dzięki kontaktom posła Tomasza Nowaka japoński koncern zainteresował się miastem Turek. Poseł zaprosił przedstawicieli firmy Kawasaki na rozmowy do Konina. Zaproszenie na te rozmowy otrzymał także burmistrz Turku.

Kawasaki nie przyszło do Turku nie rozpoznawszy sytuacji. Przyszli po rozmowach z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki, ale byli także w Gaz-Systemie. Prowadzili takie rozpoznanie, które zabezpieczało ich interesy – informował Tomasz Nowak.

Sukces ma wielu ojców

Jednym z magnesów dla japońskiego inwestora była doskonale przygotowana i uzbrojona Turkowska Strefa Inwestycyjna. Zwrócił na to uwagę Dariusz Młynarczyk. Nie odbierając w żadnym przypadku zasług posłowi Nowakowi podkreślił, że TSI to “dzieło” poprzedniego burmistrza Zdzisława Czapli. Młynarczyk szybko zastrzegł, że kompletnie mu nie po drodze z wyborami politycznymi Zdzisława Czapli, ale przyzwoitość nakazuje, aby o tym przypomnieć.

Na zakończenie politycy Koalicji Obywatelskiej poinformowali także, nie chcąc mówić na razie o szczegółach, że niedługo w gm. Stare Miasto pojawi się inwestor, który będzie zatrudniał ponad 2 tys. pracowników. To wszystko wpływać będzie na rozwój subregionu Wielkopolski wschodniej.

Po konferencji prasowej kandydaci Koalicji Obywatelskiej wyszli na ulicę rozmawiać z mieszkańcami Turku.


Tagi: , , , , , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.