Kontrolują, jak turkowianie segregują śmieci. Sprawdzają też odbiór odpadów

Turek. Kontrola segregacji śmieci

Urząd Miejski w Turku prowadzi kontrole związane z funkcjonowaniem gospodarki odpadami. Sprawdzany jest sposób segregacji przez mieszkańców, oraz sposób odbioru odpadów przez firmę.

Kontrole polegają na sprawdzaniu sposobu segregacji odpadów prowadzonej przez mieszkańców osiedli. Nie jest dobrze. We wtorek, 5 lutego np. w pojemnikach na odpady biodegradowalne przy ul. Legionów Polskich, poza odpadami kuchennymi znalezione zostały:

  • foliowe torby,
  • papier,
  • opakowania po jogurtach,
  • a nawet ubrania.
  • w jednym gnieździe, w którym znajdowało się sześć kontenerów, tylko pojemnik żółty (plastik i metal) był prawidłowo wysegregowany.
Kontrolują odbiór odpadów przez PGKiM

Jednocześnie kontrolowany był sposób odbioru odpadów przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. To z kolei związane było z uwagami mieszkańców, dotyczącymi wrzucania wszystkich segregowanych frakcji do jednego samochodu. Faktycznie, takie sytuacje mają miejsce. Jednak jest to związane z tym, że śmieci są źle posegregowane i nie można zawartości pojemnika np. na bioodpady, potraktować jako prawidłowo wysegregowany odpad. Wówczas jest to odpad zmieszany, za który płacimy najwięcej. W zdecydowanej większości sprawdzanych kontenerów, śmieci nie były prawidłowo posegregowane. To oznacza, że nieprawidłowo posegregowane odpady muszą trafić do jednego samochodu jako zmieszane. Nieprawidłową segregację odpadów potwierdzono podczas kontroli.

Segregacja odpadów jest obowiązkiem każdego z nas. Od marca nieprawidłowa segregacja karana będzie dwukrotną stawką za odbiór. Posłowie przyjęli tzw. ustawę śmieciową, w której wskazują, że w przypadku bloków, karani będą solidarnie wszyscy mieszkańcy, a nie ci z nich, którzy nie segregują. Zatem warto uczyć się segregacji, zwracać uwagę członkom rodziny na to, jak segregują. To sposób na uniknięcie wyższych opłat za śmieci.

źródło: Miasto Turek


Tagi: , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.