KW SLD: Najważniejsza biblia dla każdego Polaka to Konstytucja RP [wideo]

Turek. Konf. wyborcza KW SLD

SLD, Wiosna i Razem idą wspólnie do wyborów. Dzisiaj trójka kandydatów z okręgu 37 zaprezentowała się na pl. Wojska Polskiego w Turku. W jesiennych wyborach o mandat ubiegają się Tadeusz Tomaszewski, Robert Galęba oraz Joanna Maciejewska.

Dziś o godz. 14.00 rozpoczęła się procedura rejestracji kandydatów. Pod listami tego komitetu w okręgu nr 37 (Konin / Gniezno) podpisało się łącznie 11 tys. Ponad 2 tys. to zasługa lokalnych struktur SLD oraz Razem i Wiosny. W wyborach startuje siedem osób z SLD. Lewica Razem oraz Wiosna Roberta Biedronia zgłosiły po czterech kandydatów. Trzy osoby są bezpartyjne, ale za to z rekomendacją SLD.

Lista odzwierciedla przekrój społeczeństwa, bo jest osoba która ma 23 lata i jest osoba która ma 66 lat, więc można powiedzieć odzwierciedla wszystkie grupy społeczeństwa. Chcielibyśmy w naszej kampanii skupić się merytorycznie wokół prezentacji programu – zaznaczył radny sejmiku Tadeusz Tomaszewski.

Turek. Konf. wyborcza KW SLDSłużba zdrowia najważniejsza

Nie ma dla nas ważniejszej sprawy jak służba zdrowia – podkreślił Marian Marczewski. Program jest skonsolidowany, zwiera wszystkie te rzeczy, które Lewica powinna prezentować i przekazywać. My to traktujemy jako zobowiązanie w przyszłym parlamencie do realizacji. W szczegóły zaś programu zagłębiła się dwójka na liście SLD.

Po pierwsze służba zdrowia. Tutaj padła deklaracja skrócenia kolejek do specjalistów, leki za 5 zł oraz poprawę funkcjonowania szpitali powiatowych.

Po drugie to godna płaca, proponują 10-letnią strategię ustalania płacy minimalnej. Minimalna miałaby już od przyszłego roku wynieść 2700 zł, a w kolejnych latach 60% średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. W publicznym natomiast nie mniej niż 3500 zł. Wspomniano również o zlikwidowaniu umów “śmieciowych”.

Trzeci obszar to sprawy socjalne. Nic co PIS dał w sferze socjalnej przez Lewicę nie zostanie zabrane – wręcz odwrotnie w pewnych kwestiach ma być rozszerzona pomoc państwa. I na koniec powrót do dumy ze wspólnoty narodowej. Przywrócenie niezależności instytucjom państwowym.

W programie znalazł się także punkt dotyczący dochodzenia świadczeń alimentacyjnych, które będą traktowane jak niezapłacony podatek – co podkreśliła Joanna Maciejewska. Ponadto państwo ma pomóc w budowaniu żłobków i ich utrzymaniu – przedszkola i żłobki miałyby być prowadzone na podobnych zasadach jak przedszkola i żłobki z subwencja przeliczaną na jedno dziecko.

Z kolei Robertowi Galębie jako prezesowi Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów bliskie jest przede wszystkim środowisko rolników i mieszkańców wsi, które jak zaznaczył było pomijane przez obecny rząd. Lewica gwarantuje, że ta sfera nie będzie zostawiona sama sobie.

Będziemy blisko wyborców

Kampania wyborcza ma ruszyć zaraz po otrzymaniu uprawomocnienia decyzji o rejestracji list. Będziemy blisko wyborców – na spotkaniach, czy na ulicach, na targowiskach, na rynkach, ale także w swoich środowiskach zawodowych – zapowiedział Tomaszewski.

Biało-czerwona jest najważniejsza … I w tej biało-czerwonej są takie instytucje jak: wolne sądy, jak niezależny trybunał, jak niezależna Krajowa Rada Sądownictwa, jak najważniejsza biblia dla każdego Polaka czyli Konstytucja RP – podkreślił były poseł Tadeusz Tomaszewski.

Marczewski stawia na Maciejewską

Mamy naprawdę wspaniałą listę, mamy wspaniałych kandydatów – mówił szef powiatowych struktur SLD w Turku. Sam – bo tak mu serce podpowiada – głosować będzie na Joannę Maciejewską. Jednak, co podkreślił, ważne jest to, że zespół 18 osób gra na listę – Dla nas olbrzymią nadzieją jest to, co pokazują ostatnie sondaże, że Lewica otrzymuje tę premię za zjednoczenie i za program.


Tagi: , , , , , , , , , ,

« Luty 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
sob 22

Kino TUR. Urwis

21 lutego - 24 lutego
pt 28

Kino TUR. Tajni i fajni

28 lutego - 2 marca
pt 28

Kino TUR. Gorący temat

28 lutego - 2 marca

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.