„Language Abenteuer” po raz piąty w ZSR w Kaczkach Średnich!

„Language Abenteuer” po raz piąty w ZSR w Kaczkach Średnich!

Language Abenteuer in Kaczki Średnie – to powiatowy konkurs języków obcych, który zadebiutował w 2017r. w ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Konkurs na przestrzeni pięciu lat przybierał różne formy realizacji. Za każdym jednak razem ukierunkowywał się na zwiększenie efektywności i atrakcyjności procesu nauczania języków obcych.

Tegoroczna, piąta już edycja, znalazła swój finał w listopadzie. A pogoda – iście angielska – poświadczała, że Zespół Szkół Rolniczych zaproponował swym gościom żywą lekcję języków obcych. Do udziału w językowej przygodzie zaproszenie przyjęły placówki z całego regionu.

Do zmagań przystąpiły:

 • Szkoła Podstawowa im. płk. pil .S. J. Skarżyńskiego w Skarżynie,
 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kłódnej,
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie,
 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turkowicach,
 • Zespół Szkół w Przykonie,
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej,
 • Szkoła Podstawowa w Pęczniewie z filią w Brzegu,
 • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie,
 • Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie,
 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie,
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie,
 • Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie,
 • Szkoła Podstawowa w Koźminie,
 • Szkoła Podstawowa w Galewie z filią w Chrząblicach,
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  w Turku.

Konkursowe spotkanie w ZSR poprzedził udostępniony na 7 dni wirtualny spacer, podczas którego uczestnicy podnosili swoje kompetencje językowe. Ukryte w pomieszczeniach Zespołu Szkół Rolniczych interaktywne ćwiczenia sprzyjały opanowywaniu niemieckiej  i angielskiej leksyki w różnych jej odmianach oraz kształtowaniu.

Language Abenteuer in Kaczki Średnie

Kulminacyjnym momentem Language Abenteuer in Kaczki Średnie były  podzielone na pięć jubileuszowych stacji, multisensoryczne zadania językowe. Oprócz znajomości języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowane ćwiczenia testowały umiejętności takie jak: organizacja pracy,  współpraca pod presją czasu oraz spostrzegawczość.

Pomiędzy kolejnymi zadaniami przygotowano dla uczestników przerywniki w postaci zwiedzania szkoły, escaperoom’u i ekspresowej lekcji kulturowej. Zadaniem dwóch ostatnich elementów było wyposażenie uczestników w interkulturalne narzędzia, umożliwiające im samodzielną pracę nad językiem również po zakończeniu edukacji szkolnej.

Wygrywa Uniejów przed Dobrą i Cisewem

Po podsumowaniu wyników zmagań językowych i podliczeniu punktów, na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie, w złotym składzie: Aleksandra Gogol, Julia Koperska, Amelia Tomczyk z opiekunem p. Anetą Sową.

Drugie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dobrej, w srebrnym  składzie: Zofia Gierłowska, Natalia Dzikowska, Błażej Wypiór z opiekunem p. Barbarą Oleksy.

Na trzecim miejscu stanął team ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie, w brązowym składzie: Anna Bałdyka, Karolina Filipowicz, Natalia Pietrzak z opiekunem p. Jolantą Łożyńską.

Dodatkowo, jak na jubileuszową edycję przystało, wyłoniono Mistrza Powiatowego Konkursu Językowego. Bezkonkurencyjny w tym zakresie okazał się Kacper Karbowy ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy i upominek.


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.