Przebudowa Dąbrowskiego. Per aspera ad astra?

Przebudowa ul. Dąbrowskiego w Turku

Długo wyczekiwana przebudowa ul. Dąbrowskiego w Turku sprawia mieszkańcom tej ulicy spore problemy. Redakcja Turek24 otrzymała sygnały od mieszkańców, że dotarcie do niektórych bloków przez osoby starsze oraz matki z dziecięcymi wózkami jest bardzo utrudnione.

Ulica Dąbrowskiego jest jedną z tych, która nie była modernizowana od lat 90-tych albo nawet jeszcze dłużej. Dlatego, gdy radni powiatu podjęli decyzję o jej przebudowie, to mieszkańcy odetchnęli z ulgą. Niestety tylko na moment. Organizacja prac budowlanych spowodowała, że bloki przy ul. Dąbrowskiego (2, 4 i 6) praktycznie zostały odcięte “od świata”. Osoby starsze i/lub młode matki z wózkiem dziecięcym mają olbrzymie problemy, by wyjść np. na spacer. Nic dziwnego, że w redakcji Turek24 rozdzwoniły się telefony.

Zadaliśmy mieszkańcom pytanie, jak oceniają prace na ul. Dąbrowskiego

Bardzo źle, jest to robione całkowicie bez pomysłu. Bloki są obkopane dookoła. Nie jest problemem, że nie możemy dojechać autem, ale dojechać z wózkiem z dzieckiem jest bardzo ciężko. Jak jestem z żoną, to jej pomogę i jakoś przejedziemy. Starsi ludzie są jednak bezradni. Dzisiaj widziałem starszą panią, która miał duży problem by tędy przejść, tym bardziej że szła o kuli. Z tamtej strony w ogóle nie mogła przejść, bo jest głęboki dół; tutaj idzie się po piachu i też jest bardzo ciężko.

Nie wyobrażam sobie w tej chwili, jakby ktoś był w ciężkim stanie. Karetka nie byłaby w stanie tutaj dojechać. Nie wiem kto o tym myślał. Moim zdaniem są to ludzie bez pomysłu, całkowicie bez niczego – powiedzieli nam mieszkańcy ul. Dąbrowskiego.

Trudno dziwić się mieszkańcom, że są poirytowani. Nikt nie pomyślał, by na czas przebudowy zabezpieczyć tymczasowe, utwardzone dojścia, nawet jakby miały być raz z jednej raz z drugiej strony bloku.

Często jest jednak tak, że przy remontach na początku jest chaos. Gdy remontujemy mieszkanie, to też mamy do czynienia z bałaganem, ale przynajmniej staramy się minimalizować jego skutki. Przy przebudowie ul. Dąbrowskiego nikt nie pomyślał, aby mieszkańcom zminimalizować utrudnienia.

Należy mieć tylko nadzieję, że drogowcy pójdą po rozum do głowy i będą pamiętać, że w blokach mieszkają ludzie w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Liczymy też na to, że prace budowlane będą przebiegać bardzo sprawnie, bez opóźnień i w nieodległym czasie wszyscy będziemy cieszyć się nową, zmodernizowaną ul. Dąbrowskiego.


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.