Lech Poznań znowu wygra przy Bułgarskiej?

Lech Poznań znowu wygra przy Bułgarskiej?

Celem Lecha Poznań na obecną kampanię ligową jest zdobycie mistrzostwa Polski. Fani Kolejorza na wywalczenie tytułu czekają od 2015 roku, jednak liczą, że na stulecie istnienia klubu uda się wrócić na szczyt. Aktualnie podopieczni Macieja Skorży znajdują się na pierwszej pozycji w tabeli, jednak stracili punkty w 2 ostatnich rywalizacjach. Czy Lech Poznań przełamie się w domowym starciu z Piastem Gliwice?

Lech Poznań

Początek tego sezonu w wykonaniu Kolejorza jest wyjątkowo udany. Aktualnie Lech Poznań ma na koncie 29 punktów i jest liderem tabeli Ekstraklasy. Mimo wszystko trzeba podkreślić, że po 2 ostatnich remisach tego zespołu, zbliżyła się do niego Lechia Gdańsk. Wicelider ma aktualnie na koncie tyle samo oczek co Kolejorz.

Lech Poznań w 2 ostatnich meczach był zdecydowanym faworytem w ofercie zakładów bukmacherskich. Analitycy nie spodziewali się straty punktów zarówno w Mielcu, jak i w Łęcznej. Mimo to podopieczni Macieja Skorży nie stanęli na wysokości zadania i nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Głównym mankamentem Lecha, szczególnie podczas meczu ze Stalą Mielec była skuteczność. Wystarczy przypomnieć, że Kolejorz stworzył sobie aż 30 sytuacji bramkowych w starciu z tym przeciwnikiem, oddał 9 strzałów na bramkę, a mimo to nie potrafił strzelić nawet jednego gola. Podobny scenariusz miała rywalizacja tego zespołu w Łęcznej. Ponownie Kolejorz miał aż 25 sytuacji bramkowych, oddał 10 strzałów celnych na bramkę przeciwnika, a mimo to mecz zakończył się remisem 1:1.

Fani Kolejorza z pewnością liczą, że powrót na Bułgarską odmieni grę tej drużyny. Lech Poznań ma aktualnie na koncie 29 punktów, a aż 17 z nich wywalczył na swoim boisku. Dodatkowo trzeba również wspomnieć, że Poznańska Lokomotywa straciła zaledwie 2 bramki na swoim obiekcie. Nie ma wątpliwości, że zakłady bukmacherskie spodziewają się zwycięstwa tego zespołu w najbliższej kolejce i nic dziwnego, patrząc na ostatnie wyniki domowe Kolejorza. Lech ma na swoim koncie 3 kolejne zwycięstwa na własnym boisku i w każdym z tych spotkań zaliczył przynajmniej 4 trafienia. Piłkarze Piasta Gliwice z pewnością mają się czego obawiać.

Lech Poznań, statystyki
Statystyki, Lech Poznań
  • Lech Poznań zremisował w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • Kolejorz w tym sezonie jest niepokonany na swoim boisku.
  • Lech jest aktualnie liderem w tabeli z dorobkiem 29 punktów.
  • Kolejorz zwyciężył w 3 ostatnich meczach na swoim boisku.
  • Lech Poznań w każdym z 3 ostatnich meczów domowych strzelił przynajmniej 4 bramki.

Piast Gliwice

Podopieczni Waldemara Fornalika po 14 rozegranych meczach plasują się na 8 pozycji w tabeli z dorobkiem 18 wywalczonych punktów. Bilans bramkowy tego zespołu to 21 bramek strzelonych i 20 straconych. Rozkładając to na czynniki pierwsze warto zauważyć, że więcej bramek w meczach tego zespołu pada przy ulicy Okrzei. W meczach wyjazdowych Gliwiczanie są bardziej underowym zespołem. Do tej pory Piast Gliwice rozegrał 6 delegacji, w których wywalczył 8 punktów. W kolejnej rywalizacji będzie im bardzo ciężko o powiększenie tego dorobku.

Piast Gliwice nie wygrał żadnego meczu wyjazdowego z Lechem Poznań od 2015 roku. W poprzednim sezonie rywalizacja tych drużyn przy ulicy Bułgarskiej zakończyła się podziałem punktów i bezbramkowym remisem. Mimo to było to już 2 spotkanie wyjazdowe, w którym Piast Gliwice nie strzelił gola w Poznaniu. Statystyki wyraźnie nie przemawiają na korzyść tego zespołu, jednak nie ma wątpliwości, że stać ich na niespodziankę przy Bułgarskiej. Statystyki wskazują, że Piast nie przegrał w 4 ostatnich delegacjach i zaliczył w tym czasie aż 2 zwycięstwa. Dodatkowo warto wspomnieć, że w każdym z tych meczów podopieczni Waldemara Fornalika strzelili przynajmniej jednego gola. Zakłady bukmacherskie z pewnością wezmą to pod uwagę.

Statystyki, Piast Gliwice
  • Piast Gliwice jest niepokonany w 4 ostatnich delegacjach.
  • Gliwiczanie nie przegrali w ostatnim meczu przy Bułgarskiej.
  • Piast nie zdobył nawet jednego gola w 2 ostatnich rywalizacjach wyjazdowych z Lechem.
  • Gliwiczanie mają serię 4 kolejnych meczów wyjazdowych z przynajmniej jedną strzeloną bramką.
  • Piast Gliwice nie wygrał przy Bułgarskiej od 2015 roku.

Zakłady bukmacherskie na Lech vs Piast

Znakomita forma Lecha Poznań od początku obecnej kampanii zdecydowanie wpłynęła na kursy główne przed tym spotkaniem w Superbet Zakłady Bukmacherskie. Analitycy uznają zwycięstwo gospodarzy za jeden z najbardziej prawdopodobnych rezultatów w nadchodzącej kolejce. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że Piast Gliwice nie jest chłopcem do bicia i podopiecznych Waldemara Fornalika stać na sprawienie niespodzianki.

Lech Poznań w każdym z 3 ostatnich meczów domowych zaliczył przynajmniej 4 trafienia, co pokazuje znakomitą grę ofensywną tego zespołu w meczach przy ulicy Bułgarskiej. Piast Gliwice również ma statystyki wyjazdowe, które pozwalają nam zakładać, że ta drużyna strzeli przynajmniej jednego gola. Tak jak wcześniej wspomniałem, podopieczni Waldemara Fornalika mają 4 delegacje z rzędu, w których trafili do siatki. Co prawda w 2 ostatnich meczach przy Bułgarskiej między tymi drużynami nie było wyniku btts, jednak mam wrażenie, że tym razem oba zespoły mocniej stawiają na aspekt gry ofensywnej. W związku z tym, że w obecnej kampanii Lech Poznań stracił zaledwie 2 bramki na swoim boisku, to będzie to zagranie przeciwko przewidywaniom zakładów sportowych. W ofercie zakładów online dostępna jest również propozycja na brak wyniku btts dla osób, które wolą iść w tym kierunku, jednak moim zdaniem będzie to otwarty mecz.

W ostatnich tygodniach w bardzo dobrej formie znajdował się Jakub Kamiński, dlatego też nic dziwnego, że jest jednym z głównych faworytów do zdobycia gola w tym spotkaniu. Zakłady bukmacherskie bardzo wysoko oceniają również szansę na trafienie przez Ishaka. Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na to spotkanie, a także inne mecze Ekstraklasy można znaleźć na stronie Superbet.pl.

Więcej regionalnych ogłoszeń związanych ze sportem znajdziesz tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95


Tagi: , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.