„Makuszaki” na gali finałowej w Krakowie
Teatr ,,Makuszaki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku uczestniczył gali XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” jako laureat drugiego miejsca.
Galę prowadziły Anna Dymna i Lidia Jazgar, które stworzyły niezwykłą atmosferę i wspierały występujących. Na deskach przepięknego zabytkowego teatru wystąpiły zwycięskie zespoły „Albertiany”, którym wręczono Maski Krakowskich Teatrów. Pozostali uczestnicy gali (laureaci drugich i trzecich miejsc) gromko oklaskiwali ich zmagania. Teatr „Makuszaki” miał również przyjemność znalezienia się na scenie i odebrania statuetki Albercika – drewnianego ptaka oraz nagrody ufundowanej przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Magdalena Mikołajczyk w imieniu całego zespołu podziękowała za zaproszenie, a Dawid Kuśmierczak i Przemysław Światowski wręczyli prowadzącym kwiaty.
Gala była okazją do wręczenia Medali Świętego Brata Alberta ludziom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy potrzebującym. W tym roku wyróżnienie otrzymali: Marcin Gortat, siostra Małgorzata Chmielewska, Marek Piekarczyk, prof. Krzysztof Orzechowski i rodzina państwa Tomalów. Uroczystość została uświetniona występami gości specjalnych- Marka Piekarczyka oraz zespołu rockowego ,, Muzyczni Czarodzieje”. Festiwal przebiegał w podniosłej atmosferze, a po jego zakończeniu był czas na wspólne zdjęcia oraz upragnione autografy i wymianę wrażeń.
