Mała Książka – wielki człowiek. Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

Mała Książka, Wielki Człowiek

Mała Książka – wielki człowiek. Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka
Długie, zimowe wieczory to czas, w którym nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, gdzie na każdego małego czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa wyprawka czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Projekt, w ramach którego na dzieci czekają wyprawki czytelnicze, to część kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę miejską w Turku, biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą. Znajdzie w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

Mała Książka, Wielki CzłowiekZa każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę. A po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Serdecznie zapraszamy po odbiór wyprawek czytelniczych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku – Wypożyczalni dla Dzieci (ul. Dworcowa5 ) oraz Filii nr 4 (ul. POW 3A)


Tagi: ,

« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.