MDP Głuchów i MDP Żdżary mistrzami powiatu tureckiego

Dobra. Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze MDP wg CTIF

Po raz siódmy młodzieżowe drużyny pożarnicze rywalizowały w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych MDP wg CTIF.  Zwycięzcami tegorocznych mistrzostw zostały ekipy z gminy Kawęczyn.

W turnieju rozegranym na miejskim stadionie w Dobrej udział wzięło 11 drużyn, z 9 jednostek OSP. Wystartowały 4 drużyny dziewczęce i 7 chłopięcych. Do pokonania mieli dwie konkurencje: sztafetę 400 m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe. Sędzią głównym zawodów był dh Jarosław Pasik.

W wyniku sportowo – pożarniczej rywalizacji oraz oceny przez komisję sędziowską, dziewczęca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Żdżary nie tylko odniosła zwycięstwo, ale także kolejny raz obroniła tytuł mistrza powiatu tureckiego. Pozostaje, bowiem niepokonana od 2011 roku. Na drugim stopniu podium uplasowały się młode adeptki z Chylina, tracąc do zwycięzców niecałe 9 pkt. Trzecie miejsce zajęła drużyna dziewcząt z Rzechty.

Wśród młodych adeptów pożarnictwa z 1061,27 pkt. na koncie zwyciężyła drużyna MDP z Głuchowa. Zeszłoroczni mistrzowie powiatu MDP Będziechów musieli zadowolić się miejscem drugim. Na trzecim podium znaleźli się natomiast reprezentanci gminy Władysławów  – MDP Chylin uzyskując 1025,40 pkt. W tej kategorii bardzo dobrze wypadła drużyna z MDP Kotwasice, byli to najmłodsi druhowie tych zawodów.