Julia Maciejewska, lider wśród liderów

Julia Maciejewska zwyciężczyni konkursu Talent za Talent

Ogólnopolski konkurs „Talent za talent” to konkurs dla ambitnych maturzystek i maturzystów. Jego celem jest wyłonienie osobowości, która wyróżnia się swoim zaangażowaniem. Takich, jak jego tegoroczna zwyciężczyni Julia Maciejewska. “Wzięłam w nim udział, ponieważ idea konkursu jest dla mnie piękna. Pomaga młodym, aktywnym, działającym osobom z całej Polski rozwijać się, uwierzyć w siebie i swoje marzenia. Ja czuję się młodym liderem, poza tym ciągle słyszę, że “wszędzie mnie pełno”, więc stwierdziłam że to konkurs dla mnie” – komentuje swój udział w nim absolwentka turkowskiego liceum.

Julia była jedną z 24 maturzystów – najlepszych młodych liderów, którzy zjechali do Warszawy 5 – 6 czerwca z różnych stron Polski. Aktywnych, chętnie działających społecznie i rozwijających siebie oraz swoje otoczenie. Jednak znaleźć się wśród nich nie było łatwo. Organizator Stowarzyszenie Cognitis przy ocenie kandydatów brało pod uwagę doświadczenie w zarządzaniu i kierowaniu projektami bądź organizacjami. Ponadto ważna była umiejętność pracy w zespole, sukcesy naukowe w olimpiadach i konkursach, angażowanie się w działalność na rzecz otoczenia np. wolontariat, czy harcerstwo.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Konkurs składał się z trzech etapów. Wpierw trzeba było przejść weryfikację elektroniczną. W formularzu, jury prosiło uczestników o podzielenie się swoją działalnością i osiągnięciami. Następnie należało wykazać się doświadczeniem i umiejętnością przewodzenia poprzez rozwiązanie case study.

Mieliśmy zbudować wioskę, opisać to, rozplanować surowce i koszty itd. – mówi Julia.

Po przejściu tego etapu nasza zwyciężczyni została zaproszona do stolicy. Następnym krokiem była rozmowa rekrutacyjna.

Wyglądała, jak rozmowa o pracę – opowiedziałam o sobie, swoich działaniach, osiągnięciach. Panie pytały mnie szczegółowiej o mój zakres działalności, pytały o to które wartości są dla mnie najważniejsze? Dlaczego to właśnie ja jestem liderem, co dla mnie jest ważne w byciu tym właśnie liderem? Miałam też opowiedzieć trudną sytuację podczas swojej działalności i jak ją rozwiązałam, o swoich mocnych stronach – kontynuuje zwyciężczyni konkursu “Talent za Talent”.

Jednym z jego etapów była również tzw. metoda Assesment Centre. Kto starał się kiedyś o pracę być może się z nią spotkał. AC, w której uczestniczyła Julia składała się z rozmowy, zadań w grupie, testów zerowych, integracji w korporacji PWC.

Specjaliści obserwowali nas, jak radzimy sobie pod presją czasu, jak pracujemy w grupie, czym się wyróżniamy. Jak ogólnie odnosimy się do drugiego człowieka. Sprawdzali nasze umiejętności przywódcze, naszą charyzmę, kreatywność, sposób wypowiadania się itd.

Gala finałowa była ostatnim, trzecim etapem konkursu. Poprzedzona została warsztatami. To właśnie dopiero rano, drugiego dnia Julia dowiedziała się, że dostała się do finałowej ścisłej siódemki.

Jak mówi – chcieli nas potrzymać trochę w niepewności i też pozwolić się zintegrować. Były to chyba najbardziej inspirujące warsztaty w moim życiu. Pokazywały jak ważna jest kreatywność, trochę zmieniły mój sposób myślenia, dowiedziałam się wiele o osobowości, o psychice człowieka i w życiu codziennym i w biznesie.

Lider wśród liderów

Już samo przejście eliminacji należy uznać za sukces. A znalezienie się w czołówce to bardzo duże wyróżnienie oraz dowód na to, że Julia zaskoczyła swoją wizją przywództwa i oryginalnym sposobem zaprezentowania jej.

Nie było lekko, poziom był niesamowicie wysoki, każdy z finalistów był prawdziwym liderem. Każdy działa w czymś innym i ma swoje mocne strony, pewność siebie, charyzmę, że do końca nie miałam pojęcia kto zwycięży. Ścisła siódemka też bardzo mocna, kiedy dowiedziałam się że wygrałam to byłam w szoku – komentuje zdobywczynie pierwszego miejsca.

My ze swej strony serdecznie Julii gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów i energii do realizowania kolejnych działań.


Tagi: ,

« Grudzień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
pt 13

Wystawa. „Turek 2019” – triennale

15 listopada - 31 grudnia
pt 13

Turek. Akwarela Water Colour

29 listopada 2019 - 2 stycznia 2020
pt 13

Kino TUR. Baranek Shaun. Farmageddon

13 grudnia - 16 grudnia
pt 13

Kino TUR. Ikar. Legenda Mietka Kosza

13 grudnia - 16 grudnia
pt 13

Turek. Magia Świąt

13 grudnia godz. 09:00 - 14 grudnia godz. 20:00
pt 13

Turek. Marsz Pamięci

13 grudnia godz. 16:30 - 19:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.