Miejska Biblioteka Publiczna: Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie

Miejska Biblioteka Publiczna: Powitaj z nami lato w słowiańskim klimacie

Już 18 czerwca w małym parku przy Miejskim Domu Kultury będziemy świętować rozpoczęcie lata. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowy festyn utrzymany w słowiańskim klimacie.

Podczas festynu na mieszkańców miasta czeka cały szereg atrakcji. Najważniejszą z nich jest mobilna gra miejska „Turstoria”, oparta na mitach i wierzeniach słowiańskich, która rozpocznie się o godzinie 17.00. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając tajemnicze zakamarki miasta, uczestnicy rozgrywki będą musieli rozwiązywać przygotowane dla nich zadania, często bardzo interaktywne. Dodatkowo rozgrywkę urozmaici widowisko teatralne w wykonaniu grupy „Poruszenie” oraz grupy tanecznej hip-hop pod kierunkiem Bartosza Marchwickiego, działających przy Stowarzyszeniu Przystań.

Do udziału w grze wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją ActionTrack. Kto pierwszy upora się ze wszystkimi wyzwaniami, zdobywając przy tym najwyższą ilość punktów, zwycięży a pierwsze trzy osoby bądź drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody. Szczegółowy regulamin gry oraz zgoda dla osób do 16 roku życia znajduje się na stronie www.biblioteka.turek.pl.

Dodatkowo na uczestników festynu czekać będą stosika warsztatowe, na których między innymi będzie można wykonać wianki, lalki motanki, lasy w słoiku, a nawet spróbować swoich sił w pisaniu piórem. Przygotowana zostanie także plenerowa biblioteka, promująca literaturę słowiańską.

Na scenie odbędą się prelekcje sokolnika oraz pszczelarza, a wieczorem tuż po wręczeniu nagród dla zwycięzców gry miejskiej (ok. 19.30), wystąpi z klimatycznym koncertem zespół Wieża Bajzel.

To jednak nie koniec atrakcji, w trakcie całej imprezy skosztować będzie można swojskiego jadła, a na zakończenie usiąść przy ognisku i posłuchać słowiańskich opowieści.


Tagi: , ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.