Młodzi piłkarze z Malanowa walczyli o awans do finału w turnieju o Puchar Tymbarku

Malanów. Piłkarze i piłkarki walczyli o Puchar Tymbarku

W kwietniu najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa wielkopolskiego w kategorii U-12 zawitali do Kalisza. Na stadionie miejskim odbył się finał wojewódzki i walka o awans do finału krajowego największego turnieju piłkarskiego w Europie „Z podwórka na stadion O Puchar Tymbarku”. W gronie najlepszych zespołów w kategorii U-12 zagrały dwie reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

Młodzi adepci piłki nożnej wystąpili w gronie 27 zespołów walczących o finał na Stadionie Narodowym. Dziewczęta rywalizowały w grupie 20 zespołów z województwa. Piękna pogoda i oprawa sportowa towarzyszyły tegorocznym rozgrywkom. Organizatorzy oraz główny sponsor Tymbark zapewnili wszystkim uczestnikom turnieju dobrą zabawę i wiele atrakcji sportowych.

Rywalizacja toczyła się na ośmiu boiskach piłkarskich

Piłkarze z Malanowa walczyli dzielnie w grupie z przeciwnikami z Ostrowa Wielkopolskiego, Międzychodu i Opalenicy. Mimo, że drużynie nie udało się awansować do dalszych rozgrywek, to zawodnicy nabyli cennego doświadczenia i obycia piłkarskiego. Drużyna zanotowała zwycięstwo, remis i porażkę w grupie.

Dziewczęta w swoim debiucie na tej randze zawodów zagrały rewelacyjnie. Zespół zajął pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej odnosząc zwycięstwo z Książem Wielkopolskim i Luboniem oraz remis z SP Karniszewo. W ćwierćfinale turnieju dziewczęta zremisowały 2:2 z Grodziskiem Wielkopolskim, a w rzutach karnych decydujących o grze w półfinale dziewczęta przegrały 2:3.

Cały turniej oceniamy bardzo pozytywnie, choć dziewczętom zabrakło szczęścia, a chłopcom skuteczności to wróciliśmy zadowoleni z dużym bagażem doświadczeń piłkarskich. Trzon zespołów stanowią uczniowie klasy sportowej Va funkcjonującej w Szkole Podstawowej w Malanowie.

Skład reprezentacji dziewcząt:

Katarzyna Pietrzak, Klaudia Płóciennik, Maria Pawlic, Klaudia Pokrywiecka, Lena Dzieciątkowska, Maja Kaleta, Laura Witkowska, Julia Widełka.

Skład reprezentacji chłopców:

Kamil Woźniak, Szymon Błaszczyk, Piotr Rosicki, Adam Susło, Mikołaj Chojnacki, Marcel Jasnowski, Jakub Czerniak, Jakub Kąciak, Wiktor Okraska, Bartosz Kowalski, Antoni Borkowski, Witold Harasny.

źródło: Gmina Malanów


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.