My, Słowianie przywitaliśmy lato na swój sposób

Turek. Festyn utrzymany w słowiańskim klimacie

W minioną sobotę miejska biblioteka wraz z partnerami zorganizowała wyjątkowy festyn utrzymany w słowiańskim klimacie. My, Słowianie wiemy jak … rozpocząć lato.

Na uczestników festynu czekała cała masa atrakcji. Jedną z nich była mobilna gra miejska „Turstoria”, oparta na mitach i wierzeniach słowiańskich. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając tajemnicze zakamarki miasta, uczestnicy rozgrywki rozwiązywali przygotowane dla nich zadania, często bardzo interaktywne i zaskakujące.

Dodatkowo rozgrywkę urozmaiciło widowisko teatralne w wykonaniu grupy teatralnej „Poruszenie” oraz grupy tanecznej hip-hop pod kierunkiem Bartosza Marchwickiego, działających przy Stowarzyszeniu Przystań. Na najlepszych graczy czekały oczywiście atrakcyjne nagrody.

Uczestnicy festynu mogli także wziąć udział w kreatywnych warsztatach przygotowanych przez bibliotekę, muzeum, dom kultury oraz szkoły podstawowe z miasta, na których można było wykonać m.in. wianki, lalki motanki, lasy w słoiku, a nawet spróbować swoich sił w pisaniu piórem. Skorzystać można było także z plenerowej biblioteki, promującej literaturę słowiańską.

Na scenie odbywały się prelekcje sokolnika oraz pszczelarza, a wieczorem z klimatycznym koncertem wystąpił zespół Wieża Bajzel.

To jednak nie koniec atrakcji, na uczestników imprezy czekała strefa chillout, gdzie można było m.in. skosztować swojskiego jadła, a na zakończenie usiąść przy ognisku i posłuchać słowiańskich opowieści.


Tagi: ,

« czerwiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.