Natalia Kwiatkowska wyróżniona w wojewódzkim konkursie o OZE

Urząd Marszałkowski w Poznaniu rozstrzygnął wojewódzki konkurs plastyczny pt. Cztery pory roku z OZE | od lewej: dyrektor Damiana Nowak, Natalia Kwiatkowska, wicemarszałek Krzysztof Grabowski

Urząd Marszałkowski w Poznaniu rozstrzygnął wojewódzki konkurs plastyczny pt. Cztery pory roku z OZE. W kategorii dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI wyróżnienie otrzymała Natalia Kwiatkowska z Władysławowa.

We wtorek, 21 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. Cztery pory roku z OZE. Temat odnawialnych źródeł energii (OZE) podejmowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolowego już od wielu. Tegoroczny konkurs zorganizowany był już po raz dziesiąty. Wśród laureatów i nagrodzonych z subregionu konińskiego znalazła się Natalia Kwiatkowska z IV klasy Szkoła Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie.

Tegoroczna 10. edycja konkursu skierowana była do dwóch grup uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV – VI przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII – VIII zmierzyli się z rozwiązaniem testu z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem pracy w formie kalendarza na 2023 rok. Tematyką prac były odnawialne źródła energii.

Nagrody autorom najlepszych prac wręczał wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Laureaci z trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnieni otrzymali cenne nagrody rzeczowe (rower, hulajnogę elektryczną, smartwatch, plecak), a szkoły nagrody finansowe.

Urząd Marszałkowski w Poznaniu rozstrzygnął wojewódzki konkurs plastyczny pt. Cztery pory roku z OZE | od lewej: dyrektor Damiana Nowak, Natalia Kwiatkowska, wicemarszałek Krzysztof Grabowski

Odnawialne Źródła Energii to wyzwanie i przyszłość, przed którymi stoi młodzież i przyszłe pokolenia, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię niezbędną ludzkości. Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do zapoznania się z tematyką dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Uczniowie klas IV – VI i VII – VIII biorąc udział w konkursie robią pierwszy krok do wzrostu świadomości dotyczącej ochrony środowiska, inspiracji dalszych działań zmianujących nasze otoczenie na mniej szkodliwe i bardziej zdrowe. Edukacja najmłodszych pokoleń w duchu ochrony zasobów i stanu naszej planety oraz efektywnego wykorzystania alternatywnych źródeł energii to jedno z najważniejszych zadań systemu edukacji.
– mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 32 prace, a uczniowie z klas VII-VIII 20 prac. Prace przesłane w ramach konkursu zostały oceniane były przez kapitułę konkursową pod kątem ich zgodności z tematyką, stopniem trudności wykonania, estetyki pracy oraz pomysłowości autora. Łączna wartość nagród przyznanych laureatom i szkołom z subregionu konińskiego wyniosła ponad 13 tys. zł.


Tagi: , ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.