Na II Wielkopolski Kongres Gospodarczy w Koninie zaprasza marszałek województwa

II Wielkopolski Kongres Gospodarczy
Komunikat rzecznika prasowego Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Rzecznik prasowy Marszałka Województwa WielkopolskiegoW poniedziałek 23 września Konin,  a w środę 25 września Poznań będą gościć uczestników II Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego – nowego, istniejącego zaledwie od roku w kalendarzu gospodarczym Wielkopolski, wydarzenia.

Mimo że nasza gospodarka należy do najsilniejszych w kraju i nie opuszcza jej dobra koniunktura, wielkopolscy samorządowcy i przedsiębiorcy trzymają rękę na pulsie – obserwują na bieżąco jej potencjalne możliwości, wyzwania i zagrożenia. Relacjonowaniu ich służy właśnie Wielkopolski Kongres Gospodarczy.

– Wielkopolski Kongres Gospodarczy odbywa się z inicjatywy przedsiębiorców i adresowany  jest do przedsiębiorców – przypomina Marszałek Marek Woźniak. – I Kongres okazał się strzałem w „10” – uczestniczyli w nim i animatorzy życia gospodarczego w regionie, i przedsiębiorcy, i przedstawiciele naszego samorządu. Nie dziwi więc fakt, że wydarzenie, które zyskało przychylność nie tylko środowiska biznesowego w regionie,  wręcz prosiło się o kontynuację – podkreśla Marek Woźniak.

Kongres organizują wspólnie Wielkopolska Rada Trzydziestu, czyli przedstawiciele najważniejszych w naszym regionie organizacji gospodarczych, i samorząd województwa, który ją powołał jako organ doradczo-opiniotwórczy Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Bierze w nim udział szerokie grono osób związanych z życiem gospodarczym regionu i mających na nie wpływ – przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki. Podczas dwóch spotkań – w stolicy Wielkopolski i co roku innym mieście regionu – dyskutują na temat rozwoju wielkopolskiej gospodarki, a także przygotowują rekomendacje dla samorządu województwa.

Tematykę obrad budują konkretne potrzeby zgłaszane przez wielkopolski biznes. Podczas II WKG wystąpienia i dyskusje zostaną poświęcone działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, edukacji dla gospodarki przyszłości, gospodarce 4.0, procesom migracyjnym i ich wpływowi na rynek pracy, sukcesji oraz transformacji regionu konińskiego.

Kongres odbędzie się:
  • 23 września 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Przyjaźni 1 w Koninie
  • 25 września 2019r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

Zapraszamy Państwa do udziału w debacie, dzielenia się pomysłami i refleksjami, które posłużą jeszcze bardziej dynamicznemu rozwojowi wielkopolskiej gospodarki i pomogą powiększyć jej gospodarczą siłę.

Formularz rejestracyjny, szczegółowy program, informacje organizacyjne oraz profile prelegentów dostępne są na stronie internetowej www.wielkopolskikongres.pl

Rzecznik prasowy
Anna Parzyńska-Paszke


Tagi: ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.