Ograniczenie tonażu na drodze Miłkowice – Wygoda uderza w rolników

Traktor na drodze

Ograniczenie tonażu na drodze powiatowej Miłkowice – Wygoda w gminie Dobra uderza w rolników. Dysponując coraz nowocześniejszym, ale zarazem ciężkim sprzętem obawiają się kontroli policji i mandatów. Radny powiatowy Andrzej Fryt zapewnił, że jego wniosek o dodanie pod znakiem o ograniczeniu tabliczki z napisem, że “nie dotyczy pojazdów rolniczych” rozpatrzony zostanie przez powiatową komisję na dniach.

Podczas styczniowej sesji rady miejskiej, Paweł Wszędybył dziękował Andrzejowi Frytowi za skuteczne działania w celu uporządkowanie drogi Miłkowice – Wygoda. Chodziło przede wszystkim o ograniczenie tam tonażu samochodów. Twierdził, że zabiegał o to od kilku lat. Chodziło głównie o ciężkie TIR-y skracające sobie tamtędy drogę z krajówki do drogi wojewódzkiej biegnącej przez zaporę zbiornika Jeziorsko. Swoim ciężarem niszczyły nawierzchnię “powiatówki” i stwarzały zagrożenie dla poruszających się nią ludzi, w tym rowerzystów wypoczywających nad zbiornikiem.

Natychmiast pojawiły się głosy zaniepokojonych rolników, którzy dysponują coraz nowocześniejszym, wydajniejszym i cięższym sprzętem. Oni też nie chcą tutaj TIR-ów, ale obawiają się, że będą karani przez policję mandatami. Chociaż bywa, że nie mają innej, alternatywnej możliwości dojazdu do pól. Szczególnie uciążliwe będzie to w okresie żniw.

Co na to radny Fryt?

– Przyznałem rolnikom rację i natychmiast wystąpiłem do komisji o korektę wcześniejszej decyzji. Chodzi o dodanie pod znakiem ograniczającym tonaż tabliczki z napisem „Nie dotyczy pojazdów obsługi rolnictwa”. Z powodu epidemii koronawirusa komisja nie mogła obradować, ale jak mnie zapewniono na dniach zajmie się tą sprawą. Jestem przekonany, że do tego czasu stróże prawa liberalnie będą spoglądali na poruszający się tamtędy sprzęt rolniczy, nawet jeżeli nieco przewyższa dopuszczalną masę.

materiał prasowy

Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
czw 22

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.