OSP Brudzew znów pominięta. Nie będzie ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego

Od pewnego czasu Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzewie zabiega o wóz strażacki typu ciężkiego o pojemności zbiornika 5000 litrów. Temat wywołany został ponownie na dzisiejszej sesji Rady Gminy Brudzew przez Tomasza Kicińskiego oraz Mateusza Kaszyńskiego. Czy po analizie sytuacji bezpieczeństwa na terenie gminy Brudzew jako komendant gminny uważa pan, że słusznie należy pozyskać ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy?dopytywał radny Kaszyński obecnego na sesji dh Henryka Świętochowskiego.

Jednostka, która należy do KSRG posiada na swoim stanie 12-letniego MANa o pojemności 2500 litrów, jednak jest to wóz bez napędu na obie osie. Jest to samochód do użytku można rzec miejskiego, natomiast gmina Brudzew jest gminą rolniczą, więc samochód z napędami na obie osie, a nawet na trzy byłby z tego względu uzasadniony – poinformował komendant gminny. Jednostka dysponuje również samochodem Jelcz, który swoje najlepsze lata ma już za sobą – pewnie będzie go trzeba wycofać z eksploatacji ze względu na niebezpieczne używanie tego samochodu – kontynuował druh w odpowiedzi radnemu.

Dlatego też, jak przyznał zakup samochodu możne nie ciężkiego, ale samochodu z napędem na obie osie o pojemności około 5000 litrów, czy też 4700 litrów, bo takie są montowane w samochodach typu średniego byłby wskazany.

Z mojej strony jako komendanta – a jestem nim 22 lata – na pewno uzasadnione jest występowanie w tej sprawie. Nam potrzeby jest samochód o wysokim podwoziu i z napędami, zbiorniku w granicach 5000 litrów – zaznaczył komendant Świętochowski.

Gmina Brudzew znów pominięta

Głos zabrał również wiceprzewodniczący rady Piotr Maciaszek, który poinformował, że Gmina Brudzew oraz Zarząd Gminny OSP Brudzew składał już wniosek do Komendy PSP Turek o samochód ze zbiornikiem 5000 litrów. Wtedy to poproszono, aby ponownie złożyć wniosek o wóz jednak z uwzględnieniem, że zbiornik będzie na 4700 litrów, co też uczyniono. Na powiatowej naradzie OSP, jak poinformował – dowiedzieliśmy się, że samochody na powiat turecki przychodzą tylko trzy sztuki o pojemności 2500 litrów (już po sesji dodając, że to dla: OSP Kawęczyn, OSP Przykona, OSP Kowale Księże), czwarta szuka przychodzi do komendy (red. KP PSP Turek) jako samochód ciężki  – 5000 litrów. Podobno to już odgórnie przyszło. Ochotnicy czują się oszukani, gdyż gmina Brudzew, znów została pominięta w sprawie tak ważnej, jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Kolejny raz jesteśmy odsuwani od dotacji na zakup samochodu, to już jest drugi raz z rzędu. Byliśmy przekonani ze gmina dostanie ten samochód – komentuje dla Turek24 wiceprzewodniczący rady wciąż mając nadzieję, że może w przyszłym roku się uda pozyskać wymarzony wóz strażacki.

foto: OSP Brudzew

Tagi: , , ,

« Styczeń 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.