Pierwsze literackie poranki za nami. Kto jeszcze zawita do miejskiej książnicy?

Paweł Beręsewicz i Marcin Pałasz to pierwsi twórcy literatury dziecięcej, którzy spotkali się z młodymi czytelnikami w ramach zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku cyklu „Literackie poranki”. Spotkania to część projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszy z gości, Paweł Beręsewicz pracował jako nauczyciel języka angielskiego a także tworzył słowniki języka angielskiego. Obecnie pracuje jako tłumacz i jest autorem opowiadań i powieści dla dzieci. Jego najpopularniejsze książki to: „Co tam u Ciumków?”, „Poczet psujów polskich”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i wiele innych.

Autor zaprosił uczestników spotkania do literackiej debaty, udział w której dał szansę na dokładne poznanie napisanych przez niego książek. Chętnych do dyskusji o literaturze nie brakowało. Młodzi czytelnicy z dużym entuzjazmem rozmawiali o prezentowanych tytułach, przy okazji zadając pisarzowi wiele, często niezwykle oryginalnych i wymagających zastanowienia pytań.

Kolejny z zaproszonych gości, Marcin Pałasz to pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk radiowych, zdobywca nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Sposób na Elfa”. Autor z dużą dozą humoru opowiadał o tym, jak zupełnym przypadkiem został pisarzem. Opowiadał o swojej pracy twórczej ilości czasu poświęconego na pisanie i pomysłach na fabułę, które czerpie z życia. Wyznał, ze najchętniej pisze powieści z humorem.

Zwieńczeniem obu spotkań, które również transmitowane było on-line na profilu społecznościowym biblioteki, była możliwość otrzymania autografu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

W ramach „Literackich poranków” młodzi czytelnicy będą mieli okazję spotkać się jeszcze z: Zofią Stanecką, Tomaszem Samojlikiem i Anną Dziewit-Meller.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy MBP w Turku

Tagi:

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.