Piotr Rybarski wspólnym kandydatem PO oraz Lewicy na burmistrza

Platforma Obywatelska w Turku oraz Nowa Lewica w turku na wspólnej konferencji, na której zaprezentowano wspólnego kandydata na burmistrza Piotra Rybarskiego

Platforma Obywatelska w Turku oraz Nowa Lewica w Turku zawarły porozumienie na wybory samorządowe. Wystartują z list Koalicji Obywatelskiej. Wspólnym kandydatem na burmistrza został Piotr Rybarski.

Platforma Obywatelska w Turku oraz Nowa Lewica w Turku podpisały porozumienie o wspólnym starcie w wyborach samorządowych z list Koalicji Obywatelskiej. Na konferencji prasowej zwołanej w biurze PO przedstawiono wspólnego kandydata na burmistrza. Został nim Piotr Rybarski.

Piotr Rybarski kandydatem na burmistrza

Piotr Rybarski to były prezes KWB Adamów. W ostatnich wyborach parlamentarnych spośród lokalnych kandydatów ówczesnej opozycji demokratycznej uzyskał najlepszy rezultat.

Jestem człowiekiem dialogu i konsensusu wypracowanego w drodze debaty i ścierania się poglądów. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej, ugrupowania współrządzącego w kraju oraz województwie. Moim celem jest lepszy Turek.

Moje kandydowanie to efekt rozmów z mieszkańcami w trakcie jesiennej kampanii. Gdy poruszaliśmy lokalne problemy, to bardzo często słyszałem “Mamy dość tego co się dzieje w Turku. Oczekujemy z zmian
mówił Piotr Rybarski, kandydat PO oraz Lewicy na burmistrza Turku

Ponadto Rybarski podkreślał, że był gorącym zwolennikiem zawarcia tej koalicji i przekonywał Platformę do jej zawarcia.

MMM (Lewica) ostro krytykuje burmistrza i starostę

Lider Lewicy Marian Marczewski ostro skrytykował burmistrza Antosika oraz starostę Kałużnego. Burmistrzowi wytknął alarmujący spadek notowań Turku w rankingu branżowego pisma samorządu terytorialnego “Wspólnota” (pisaliśmy o tym w artykule Katastrofa. Turek na 254. miejsce na 267 miast powiatowych). Do rangi symbolu kadencji Romualda Antosika przywołał tzw. rewitalizację parku miejskiego. Mówiąc o “dokonaniach” starosty przypomniał rosnące lawinowo zadłużenie szpitala oraz blokowanie geotermii.

Ani Kałużny, ani Antosik – czas na nowe spojrzenie na miasto – podkreślił Marczewski.

Dariusz Młynarczyk (PO) o ustaleniach obu ugrupowań

Lider PO zapowiedział zorganizowanie w marcu lokalnej konwencji wyborczej, na której zaprezentowani zostaną kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Już teraz jednak ujawnił, że w wyborach do Rady Miejskiej Turku w trzech okręgach na pierwszym miejscu będą kandydaci Platformy, a w jednym kandydat Lewicy. W wyborach do Rady Powiatu Tureckiego z okręgu obejmującego miasto Turek liderem listy także będzie reprezentant PO.

Podczas konwencji, na którą zaproszeni mają być także parlamentarzyści, Koalicja Obywatelska zaprezentuje swój program wyborczy, swój pomysł na miasto.

Platforma Obywatelska w Turku oraz Nowa Lewica w turku na wspólnej konferencji, na której zaprezentowano wspólnego kandydata na burmistrza Piotra Rybarskiego

Tagi: , , , , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.