PO rozbiła bank z podpisami poparcia dla Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski dziękuje

Uchwalona niedawno nowa ustawa o wyborach prezydenckich umożliwiła Platformie Obywatelskiej zgłoszenie Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na Prezydenta RP. Komitet wyborczy został zarejestrowany, ale żeby prezydent Warszawy został oficjalnym kandydatem na Prezydenta RP musiał zebrać minimum 100 tys. podpisów w 5 dni.

Prezydencka kampania wyborcza ponownie wystartowała z impetem wraz z wejściem do gry Rafała Trzaskowskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaczął narzucać tematy w przestrzeni publicznej, do których musieli odnosić się pozostali kandydaci. Na spotkania z prezydentem Warszawy zaczęły przychodzić prawdziwe tłumy wyborców, którzy mają dość obecnej sytuacji w kraju. Jedyną formalną przeszkodą, by Trzaskowski mógł poważnie zagrozić reelekcji Andrzeja Dudy, było zebranie 100 tysięcy podpisów poparcia. Bardzo krótki termin na zbiórkę, jaki narzucił sejm zdominowany przez PiS, wywołał niezwykła mobilizację wśród zwolenników Rafała Trzaskowskiego.

Sukces akcji #PodpiszDlaRafała

Akcja #PodpiszDlaRafała w kraju rozpoczęła się w miniony czwartek. Turkowska Platforma Obywatelska akcję zorganizowała w weekend. Publiczna zbiórka podpisów była prowadzona w sobotę i niedzielę na deptaku 650-lecia (obok poczty), na skwerze przy pomniku Nigdy więcej wojny oraz na skwerze Mehoffera.

Sobotnia zbiórka, zwłaszcza ta w godzinach dopołudniowych gromadziła kolejki chętnych chcących poprzeć kandydata PO. Przez ponad 2,5 h przy stoliku non stop zbierano podpisy jednocześnie na trzech listach. Lider lokalnej PO Dariusz Młynarczyk przyznał, że po raz pierwszy był świadkiem takiej mobilizacji mieszkańców.

W minionych latach podczas takich ulicznych akcji zapraszaliśmy ludzi do złożenia podpisu. Teraz przez ponad 2,5 h sami ustawiali się w kolejce i cierpliwie czekali, by złożyć podpis. Pomimo, iż poparcie mogły równolegle wyrazić trzy osoby, to nie było chwili wytchnienia. Coś wspaniałego, coś bardzo, bardzo budującego. Ponadto bardzo dużo osób przywoziło już wypełnione i podpisane kompletne listy – podkreślił Dariusz Młynarczyk.

Najpiękniejszym podziękowaniem za tę mobilizację byłoby zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego. On pobudził, dał nadzieję, że jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie – dokończył lider PO.

Także zbiórka na skwerze przy pomniku “Nigdy więcej wojny” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W niedzielę z kolei sporo osób przywoziło wypełnione listy z podpisami poparcia. Były także sytuacje, że ktoś poprosił o czyste listy, by po godzinie przywieźć je kompletne i podpisane.

1,6 mln podpisów w kraju, blisko 200 tys. w Wielkopolsce, ponad 2 tys. w Turku

O sukcesie akcji i olbrzymiej mobilizacji społeczeństwa świadczą liczby zebranych podpisów.

“Zdradzieckie mordy”, “gorszy sort”, “chamska hołota” zdecydowanie i głośno powiedziała MAMY DOŚĆ!

W skali kraju Rafał Trzaskowski zebrał w 5 dni ponad 1,6 miliony podpisów! W Wielkopolsce zebrano ich 173.196! O skali sukcesu świadczy fakt, iż tylko nasze województwo samodzielnie mogłoby zarejestrować Rafała Trzaskowskiego jako kandydata.

Na facebooku w niedzielę wieczorem Dariusz Młynarczyk poinformował, że w dwa dni w Turku zebrano 2.034 podpisów. Jednak podpisy nadal spływały do lokalnego lidera PO także w poniedziałek i wtorek. Do publikacji tego artykułu wiemy, że dodatkowo spłynęło ich jeszcze ponad 100.


Tagi: , , , , ,

« maj 2022 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.