Podsumowanie akcji sprzątania kanału Folusz w Turku

kanał Folusz w Turku

W sobotę, 23 marca członkowie Tureckiego Klubu Ekologicznego oraz Turkowskiej Grupy Lokalnej OTOP w godzinach od 9:30 do 11:30 uczestniczyli w największej na świecie akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi”.

Tegoroczna edycja w Polsce została zadedykowana rzekom. W ramach akcji sprzątano odcinek kanału Folusz na wysokości osiedla Wyzwolenia w Turku. Podczas akcji zebrane śmieci były segregowane. Najwięcej zebrano szkła oraz plastiku.

Średni czas rozkładu plastikowych butelek wynosi około 450 lat. Szacuje się, że co roku do oceanów trafia około 10 mln ton plastiku. Jeżeli tempo to zostanie utrzymane, to w 2050 roku w oceanach będzie ich więcej niż ryb.

Ogrom śmieci jaki zastano podczas akcji spowodował, że udało się posprzątać jedynie około 1/3 planowanego odcinka. Zebrane, posegregowane śmieci zostały przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej 4 w Turku. 

Pamiętajmy, że dbając o przyrodę dbamy o własne zdrowie, dlatego warto zwrócić uwagę na najbliższe nam otoczenie przyrodnicze, tak aby jego piękno dostarczało nam pozytywnych wrażeń dla naszych zmysłów. 

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję.

Jednocześnie Turecki Klub Ekologiczny i TGL OTOP dziękują Szkole Podstawowej 
w Cisewie, która we współpracy z Nadleśnictwem Turek, przyłączyła się do tej pięknej inicjatywy. 


Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.