Polała się krew u druhów z Malanowa

OSP Malanów. Zbiórka krwi

Są pierwsi na miejscu, gdy potrzebna pomoc… strażacy. I to oni jak nikt inny wiedzą, że ludzka krew jest niezwykle cennym darem i ratuje życie, a w Malanowie lała się wczoraj litrami. Na apel druhów odpowiedziało prawie 80 osób. To rekordowa ilość krwiodawców w ciągu trzech edycji zbiórki tego życiodajnego płynu.

Malanowska jednostka po raz kolejny podjęła się pięknego dzieła ratowania życia. Piątkowa akcja oddania krwi „Podaruj Życie, Oddaj Krew III” zorganizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Malanowie zakończyła się ogromnym sukcesem. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Pierwsze osoby pojawiły się już po godzinie 7.00, mimo, że akcja rozpoczynała się o godz. 8.00, i z każdą minutą przybywało ich coraz więcej.

Wielu krwiodawców było z nami od pierwszej edycji. Jednak jest nam niezmiernie miło, że pojawiało się grono osób, które chcąc rozpocząć swoją przygodę z oddawaniem krwi, wybrały zorganizowaną przez nas akcję – mówią organizatorzy.

Jak się dowiedzieliśmy było i wiele osób, które po wieloletniej przerwie także zdecydowały się ponownie oddać krew. W akcji wzięło udział łącznie 79 osób, z których aż 71 oddało ten drogocenny płyn. Najczęstszą przyczyną, która uniemożliwiła oddanie krwi był zbyt niski poziom hemoglobiny. Był także przypadek nadciśnienia oraz zabiegu endoskopowego, po którym trzeba odczekać pół roku nim będzie można oddać krew.

Strażacy-ochotnicy również z ochotą dzielili się tym cennym darem. Wśród krwiodawców 20 osób należało do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Malanowskich druhów wsparli także strażacy ze Słodkowa oraz Cisewia. Wspólnymi siłami udało się zabrać 31,95 l krwi. Na każdego prócz jakże mogłoby się wydawać zwyczajnego a zarazem nieczęsto dziś używanego słowa “dziękuję” czekał także piękny uśmiech druhny Alicji oraz własnej roboty wypieki.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas aby wesprzeć akcje. Chcielibyśmy również bardzo mocno podziękować osobom, które z różnych powodów nie mogły oddać krwi. Dziękujemy także Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie oraz Turek24.com.pl za wsparcie akcji – informują organizatorzy.

My również dziękujemy, że mogliśmy być częścią tej pięknej akcji.


Tagi: , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.