Poseł Nowak: Turek będzie miastem rozwijającym się [wideo]

Konferencja KO: Maciej Sytek, poseł Nowak, Grzegorz Ciesielski

Podczas sobotniej konferencji prasowej kandydatów Koalicji Obywatelskiej poseł Nowak odniósł się do pojawiających się głosów wątpiących w powodzenie inwestycji Kawasaki. Wątpliwości takie zaczął rozpowszechniać jeden z lokalnych portali, a wcześniej uczynił to także lokalny poseł PiS.

Tomasz Nowak wierzy i przekonuje, że cały duży projekt Wielkopolskiej Doliny Energii zakończy się sukcesem. Doskonale w niego wpisuje się japońska inwestycja. O zamiarze wybudowania elektrowni gazowej na terenach Turkowskiej Strefy Inwestycyjnej pisaliśmy już wcześniej. Japoński potentat Kawasaki wybrał Turek na lokalizację swojej pierwszej inwestycji w Polsce. Koszt inwestycji może przekroczyć 1 miliard złotych i zapewne stanie się motorem napędzającym rozwój miasta. Wokół tak dużych przedsięwzięć lokują się także inne małe i średnie firmy.

Rzekome kłopoty, które podnosi poseł PiS i powiązane z nim media to nic innego jak normalne procedury administracyjne, które każdy inwestor musi przejść. Tomasz Nowak jest przekonany, że inwestor jak i miasto przez te procedury przejdą bez większych problemów. W przypadku tak dużej inwestycji wszyscy powinni działać solidarnie, nie przeciągając administracyjnych terminów tak, aby inwestor był gotów stanąć do aukcji rynku mocy.

Lider listy Koalicji Obywatelskiej, poseł Nowak deklaruje powołanie w sejmie zespołu parlamentarnego dot. Wielkopolski wschodniej. Miałoby to być forum wymiany poglądów administracji rządowej, organów centralnych, lokalnych samorządów z naszego subregionu oraz inwestorów szukających atrakcyjnych lokalizacji.

Turek może być i będzie miastem rozwijającym się – podkreślił poseł Tomasz Nowak


Tagi: , , , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
sob 06

Rafał Trzaskowski – zbiórka podpisów

6 czerwca godz. 09:00 - 7 czerwca godz. 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.