Poseł Nowak wraz z PO Turek na konferencji prasowej: Piątek dla Rafała

W ostatni dzień kampanii prezydenckiej przed I turą wyborów posłowie Platformy Obywatelskiej organizują w całej Polsce konferencje prasowe pt. Piątek dla Rafała. W Turku wraz z lokalną strukturą PO konferencję zwołał poseł Tomasz Nowak.

Głównym przesłaniem konferencji było zachęcenie do głosowanie w niedzielę już od samego rana. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne głosowanie pod koniec dnia może być ryzykowne z uwagi na długie kolejki do lokalu wyborczego. Oczywiście działacze PO zachęcali do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.

Konferencja zwołana “na żywo” na ruchliwym deptaku w piątek z rana gromadziła również sympatyków innych kandydatów niż Rafał Trzaskowski. Poseł Nowak musiał i z tym się zmierzyć podczas swojego wystąpienia.

Parlamentarzysta KO podkreślał, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem gwarantującym państwo demokratyczne, w którym nie będzie szczucia jednych Polaków na drugich.

Nie “długopis z Nowogrodzkiej” będzie decydował, ale wola Polaków  i myślenie o Polsce jako wspólnocie – podkreślił poseł Nowak. Przerażające jest to, co widzę na ulicach Konina, Turku, Słupcy, widzę tak podzieloną Polskę.

Stawką tych wyborów jest to czy Polska dalej będzie demokratyczna czy raczej będzie krajem, w którym wszystko będzie pod dyktat jednego człowieka, człowieka z Nowogrodzkiej.

Rafał Trzaskowski zagwarantuje te wszystkie zdobycze socjalne, które mamy jako ma społeczeństwo, ale także doprowadzi do tego, że ponownie staniemy się wspólnotą – mówił parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej.

Nie będziemy musieli wychodzić na ulice w obronie demokratycznego państwa prawa. Nie będziemy wstydzić się, że prezydent nie jest strażnikiem konstytucji. Rafał Trzaskowski będzie strażnikiem konstytucji – kontynuował poseł.

Priorytety programu Rafała Trzaskowskiego

Na konferencji podkreślono priorytety programu kandydata Platformy Obywatelskiej: zdrowie, praca i bezpieczeństwo. Poseł Nowak wspomniał również o kilku szczegółowych propozycjach Rafała Trzaskowskiego jak: stypendia prezydenckie dla najzdolniejszych uczniów, dodatek do emerytury dla strażaków z minimum 10-letnim stażem w OSP czy dotacja 10 tys. zł dla każdego, kto będzie chciał wymienić piec lub przeprowadzić termomodernizację swojego domu.

Tradycyjnie na konferencjach prasowych oprócz Tomasza Nowaka głos zabierał lider turkowskiej Platformy Dariusz Młynarczyk. Tym razem jednak odstąpił od tego zwyczaju i głos zabrał Piotr Rybarski.

Były prezes kopalni Adamów w trzech punktach uzasadniał dlaczego zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego:

  • Rafał Trzaskowski zapewni przestrzeganie ustawy zasadniczej,
  • po drugie będzie pracował na rzecz wspólnoty narodowej, która przez ostatnie 5 lat została dramatycznie podzielona,
  • po trzecie będzie godnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej

Tagi: , , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.