Przykona. Święto nauki, sportu i sztuki, wręczenie stypendiów szkolnych

Przykona. Święto nauki, sportu i sztuki, wręczenie stypendiów szkolnych

W Zespole Szkół w Przykonie wręczono stypendia za I okres roku szkolnego 2021/22. Święto nauki, sportu i sztuki odbyło się 18 marca.

W Zespole Szkół w Przykonie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów wyróżniającym się uczniom. Przy tej okazji zaproszeni goście mogli obejrzeć fascynującą wystawę prezentującą prace plastyczne uczniów, wykonane nie tylko na lekcjach plastyki, ale także podczas zajęć koła plastycznego. Wystawę prac plastycznych przygotowała p. A. Sadłowska.

W holu szkoły zaprezentowano również zdjęcia promujące projekt „Komptentni.pl”. Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, a realizowany od marca 2021 roku. W ramach projektu prowadzone są zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje kluczowe i językowe oraz zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Święto nauki, sportu i sztuki

Podczas uroczystości uczniowie uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne zaprezentowali interesujący program artystyczny.
Część artystyczną rozpoczęły Łucja Kujawińska z klasy IIIa oraz Kinga Zagłoba z klasy IVb, które zaśpiewały „Dziecięcą piosenkę o pokoju”. Wybór tego utworu nie był przypadkowy. Piosenka, którą wykonały Łucja i Kinga, to głos wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Przykonie, którzy dołączają się do wołania o pokój na świecie.

Następnie na szkolnej scenie wystąpili Dawid Górka z klasy Vb i Sebastian Górka z klasy IIIb. Chłopcy zagrali hymn Unii Europejskiej, czyli „Odę do radości”. Kolejnym punktem programu była piosenka „You are the reason” w wykonaniu uczennic – Hani Kujawińskiej z klasy VIIb oraz Julii Wieliczko z klasy VIIIc.

Po prezentacjach muzycznych uczennice z klasy Vb (Iga Robaszek, Natalia Jaśkiewicz, Sandra Michalak, Martyna Potasińska, Julia Rykała, Zuzanna Bamberska, Magdalena Korzepa oraz Hanna Jaros) uczęszczające na kółko języka niemieckiego prowadzone w ramach projektu „Kompetentni.pl” przedstawiły niemiecką wersję Czerwonego Kapturka.

Po przedstawieniu kwintet instrumentów dętych w składzie: Mateusz Mintus z klasy VI, Franek Antczak z VIIa, Miłosz Wojtczaka z VIIIa, Tobiasz Kwietniewski z VIIIb, pan Janusz Kujawa wykonał utwór „Just dance”. W finale Zosia Kujawa i Helenka Majtka z klasy Ia a także wszyscy występujący brawurowo zaśpiewali piosenkę „Góry do góry”.

Wysoki poziom artystyczny przykońskich uczniów

Wszystkie prezentacje odznaczały się wysokim poziomem artystycznym. Na szkolnej scenie uczniowie pokazali nie tylko swój talent, ale także zaangażowanie, pasję i pracowitość. Program artystyczny przygotowali p. A. Majtka i p. J. Kujawa. Podczas uroczystości wręczono również nagrody Łucji Kujawińskiej i Hani Kujawińskiej. Dziewczęta zajęły wysokie miejsca w Konkursie Wielkopolskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przykonie, a także zaproszeni goście serdecznie pogratulowali wszystkim stypendystom, życząc im dalszych sukcesów. Docenili też wysoki poziom artystyczny zaprezentowanego programu. Podkreślili, że edukacja młodego pokolenia to najlepsza inwestycja w przyszłość.


Tagi: ,

« maj 2022 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.