Przywileje władzy. W bloku przewodniczącej wymieniono kaloryfery

Władza grzeje się w cieple kaloryferów

Rację miał kardynał Richelieu wołając “Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam”. Przez kilka lat radni burmistrza Antosika stanowili monolit i z opozycją skutecznie dawali sobie radę. Kilka miesięcy temu coś pękło, coś się skończyło. Dwójka radnych Mariola Pacześna i Karol Serafiński opuścili obóz władzy i usadowili się po stronie opozycji.

Obrady sesji rady miasta przewodnicząca Mariola Kadrzyńska-Siwek prowadzi z dużą pewnością siebie. Jest elokwentna, nie obawia się wchodzić w ostre polemiki. Wychodzi tym samym z roli przewodniczącego czuwającego nad sprawnym przebiegiem obrad, a staje się bardziej ochroniarzem interesów burmistrza i … swoich. Jej wrodzona pewność siebie, by nie powiedzieć tupet, pomagają jej w uciszaniu i zbijaniu z pantałyku radnych opozycji. Popełnia również błędy, które przewodniczącemu rady nie powinny się zdarzać – np. powoływanie się na niewłaściwy przepis. Przyłapana nie przeprosi wówczas, tylko sesję prowadzi dalej. Jednym zdaniem przywileje władzy kuszą. Wygodnie jest z nich korzystać, wiedząc, że ma się za sobą burmistrza i większość głosów w radzie.

Przywileje władzy. W bloku przewodniczącej miasto wymieniło grzejniki

Na wczorajszej sesji rady miasta Mariola Pacześna, zbuntowana radna Ziemi Turkowskiej, pytała o sfinansowanie wymiany grzejników w jednym z bloków przy ul. POW.

Jak się okazało wymianę kaloryferów dokonano w bloku, w którym mieszka przewodnicząca rady miasta Mariola Kadrzyńska-Siwek. Przypadek?

Pytania o kryteria, zasady wyboru bloku zawisły w próżni. Przewodnicząca, zawsze gotowa zagadywać radnych opozycji, na chwilę zamilkła, zawiesiła głos pośpiesznie zbierając myśli.

Z odsieczą postanowił przyjść sam burmistrz Antosik

Burmistrz poinformował, że wymiana grzejników miała miejsce przede wszystkim w lokalach będących w mieszkaniowym zasobie miasta. W lokalach prywatnych, wykupionych na własność przez najemców wymiana kaloryferów jest możliwa wyłącznie na koszt właściciela. Pośpiesznie poinformowano także, że wymiany nie dokonywało miasto, a jedynie zarządca wspólnoty i to na wniosek mieszkańców bloku. Problem w tym, że zarządcą jest … spółka miejska PGKiM. Burmistrz w pełni kontroluje turkowską komunalkę, miasto ma w niej 100% udziałów. Czy Mariola Kadrzyńska-Siwek bezpośrednio w PGKiM czy tylko pośrednio poprzez burmistrza załatwiła swoim sąsiadom wymianę grzejników?

Nie bez kozery należy wspomnieć, że M. Kadrzyńska-Siwek od kilku lat jest najbliższą współpracowniczką burmistrza Antosika.

Radna Mariola Pacześna próbowała dociekać czy nie nadużyto sprawowanej funkcji

Czy podobnej akcji z wymianą starych kaloryferów mogą oczekiwać najemcy mieszkań w innych blokach? Jakie są zasady, kryteria i procedura przy tego rodzaju remontach. Radną w odpowiedzi spotkał zarzut, że próbuje działać przeciwko mieszkańcom z jej okręgu wyborczego.

Sprawa jest mało przejrzysta. Prawdopodobnie w Turku nie ma programu wymiany grzejników w mieszkaniach należących do miasta. Przynajmniej nic o takim programie burmistrz nie wspomniał na sesji. Jeżeli wystarczy jedynie dobrze umotywowany wniosek mieszkańców, to pozytywna decyzja jest czysto uznaniową. Jednym zdaniem dobrze jest mieszkać w bloku najbliższej współpracowniczki burmistrza.


Tagi: , , ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.