Przywileje władzy. Wyjaśnienia PGKiM dot. wymiany kaloryferów

Zarząd PGKiM Turek

Artykuł “Przywileje władzy. W bloku przewodniczącej wymieniono kaloryfery” odbił się bardzo szerokim echem. Redakcja Turek24 otrzymuje wiele sygnałów o tym świadczących. Poniżej prezentujemy nadesłane do nas wyjaśnienia PGKiM. Nie kwestionują one naszego artykułu, ale go uzupełniają.

W nawiązaniu do artykułu pt. „Przywileje władzy. W bloku przewodniczącej wymieniono kaloryfery”, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku informuje, że wymiany grzejników odbywają się na wniosek najemców mieszkań komunalnych i dotyczą grzejników w złym stanie technicznym.

  1. Twierdzenie radnej M. Pacześnej o tym, że wymiana grzejników w bloku przy ul. POW 4 nastąpiła bez zachowania procedur, jest celowym wprowadzaniem w błąd i dyskredytacją działań naszego Przedsiębiorstwa.

  2. PGKiM Sp. z o.o. jako Zarządca mieszkaniowego zasobu komunalnego oraz wspólnot mieszkaniowych, grzejniki wymienia na wniosek właściciela lub w przypadku lokali komunalnych najemcy lokalu (po akceptacji właściciela), zgodnie z zabezpieczonymi na ten cel środkami finansowymi. W tym przypadku wymiana dotyczyła lokali, których właścicielem jest Gmina Miejska Turek, czyli tych, które nie zostały wykupione przez prywatnych właścicieli.

  3. Wymiany grzejników są poprzedzone inwentaryzacją oraz oceną stanu technicznego grzejników we wszystkich lokalach komunalnych w budynku. Chodzi o to, aby wymianę wykonać kompleksowo, ograniczając w ten sposób jej koszt, a jednocześnie usprawniając ogrzewanie całego budynku.

  4. Po zakwalifikowaniu grzejników do wymiany, przedsięwzięcie ujmowane jest w planie i realizowane sukcesywnie, w miarę posiadanych środków finansowych.

  5. W minionych latach Spółka wielokrotnie wymieniała grzejniki w mieszkaniach komunalnych należących do Miasta. Tak było między innymi w blokach przy ulicach: Broniewskiego 3, POW 3, Dworcowej 3.

  6. Na lata przyszłe są już zaplanowane kolejne wymiany grzejników, zgodnie z wnioskami złożonymi przez najemców.

  7. Odpowiadając na zadane w artykule pytanie potwierdzamy, że w przyszłych latach, tak jak w minionych, będziemy wymieniać grzejniki w mieszkaniach komunalnych. Kryterium wymiany jest stan techniczny grzejników, a nie polityczne barwy mieszkańców bloków.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.


Tagi:

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.