Razem łatwiej, razem weselej, razem pewniej, czyli ich pierwszy bal

Turek. Pierwszy bal choinkowy w miejskim żłobku

Jeszcze trzeba trzymać  za rękę. Jeszcze niepewność, zdziwienie w oczach i pierwsze kroki stawiane niepewnie. Eleganckie ubranka i kostiumy. Pierwszy ich bal. Bal choinkowy w żłobku.

Czwartek, 14 grudnia 2017 r., Żłobek Miejski w Turku. Pewnie maluchy nie będą pamiętać tego dnia tak, jak zapamiętają go rodzice czy pracownicy placówki, ale być może to wydarzenie zapisze się na długo w pamięci emocjonalnej dzieci.

Pierwszy bal, choinkowy bal

Jeszcze skrojony na ich miarę, dokładnie zaplanowany przez ciocie ze żłobka i pod ich czujną opieką, ale jakże inny od rytualnej codzienności, która maluchom daje przecież poczucie bezpieczeństwa. Eleganckie ubranka, stroje, kostiumy. I ktoś, kogo nie ma na co dzień. Duży, cały w czerwieni i z białą brodą. Tego niecodziennego gościa, św. Mikołaja, dzieci przywitały świąteczną piosenką.

Przełamane zostały pierwsze lody, choć trzeba przyznać, że nie dla wszystkich. Niektóre dzieci wciąż niepewnie spoglądały na brodatą postać. Ale od czego w żłobku są ciocie. Chwyciły za rękę i maluchy zaczęły tańczyć. Wszystkie razem, w kółeczku, bo w tym wieku najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Razem łatwiej, razem weselej, razem pewniej, nawet gdy pojawi się ktoś obcy, nieznany do tej pory.

Po zabawie dzieci zaprezentowały swoje talenty. Były więc wierszyki i piosenki, o Bałwanku, o Choince. A św. Mikołaj oklaskiwał małych artystów. Przełamane zostały kolejne lody i najodważniejsi nawet siadali mu na kolanach. Brodaty gość spełnił to, do czego został powołany, obdarował wszystkie dzieci prezentami. I było już zupełnie dobrze. Ale mimo to, dobrze, że te ciocie, były w pobliżu, dobrze, że w najtrudniejszych momentach wyciągały pomocne dłonie. Bo niespodzianki i prezenty są miłe, ale poczucie bezpieczeństwa ważniejsze.

Tak oto, 14 grudnia 2017 roku, w Żłobku Miejskim w Turku, najmłodsza grupa mieszkańców, doświadczyła tego, co w dorosłym życiu  tak wielu osobom przynosi radość – uczestniczyła w balu. To był ich pierwszy bal.

materiał nadesłany

Tagi: , , , ,

« Luty 2021 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
pt 26

Kino TUR. Czyściec

26 lutego - 1 marca

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.