Reprezentacja Strikera na Mistrzostwach Polskiego Związku Kickboxingu w Zawierciu

Ponad 300 zawodniczek i zawodników rywalizowało w tym roku w Mistrzostwach Polskiego Związku Kickboxingu w Zawierciu. Łącznie przez 3 dni wystartowało ponad 1000 osób. W turnieju nie zbrakło fighterów z turkowskiego Strikera. W składzie wąskiej kadry Strikera znalazła się Zuza Drewniak, Iwo Adamek oraz Kuba Napierała.

Cały turniejowy weekend dostarczył dużo pozytywnych emocji. Drużyna pokazała godną postawę. Wszystkie pojedynki były toczone na wysokim poziomie technicznym. Ponad 25% walk skończonych przed czasem. Striker przegrywali po niejednogłośnych decyzjach lub kontuzjach.

Pierwszy do swojego pojedynku wyszedł Kuba, który w swojej kategorii miał aż 26 zawodników. By znaleźć się w finałach trzeba było stoczyć 4 pojedynki. Dwa z nich Kuba wygrywa przed czasem swoim firmowym kopnięciem na wątrobę. Kolejna wygrane na punkty. W półfinale trafia na reprezentanta Polski, z którym niestety przegrał po wyrównanym pojedynku, ostatecznie zajmując 3 miejsce.

Drugim wojownikiem był Iwo. 21 zawodników w kategorii.

Sezon startowy dla Naszego wojownika nie należał do najszczęśliwszych. Walka z kontuzjami, testy ośmioklasisty nie pomogły w przygotowaniach. Mimo tego zdecydowaliśmy się na start w tym turnieju. W pierwszym pojedynku Iwo przed czasem różnicą punktów demoluje przeciwnika. Kolejny wygrywa na punkty. W ćwierćfinale trafia na kolegę z kadry, z którym po wyrównanej walce (walczył bez jednej kończyny – uraz palca) odpada na etapie ćwierćfinałów – informuje Klub.

Ostatnią zawodniczką Klubu była Zuza. Już na etapie eliminacji trafiła na mocną przeciwniczkę z Warszawy. W pierwszej rundzie Zuzka trochę przespała początek, tracąc kilka punktów. W drugiej odsłonie wzięła się do odrabiania punktów stawiając wszystko na jedną kartę. Ostatecznie przegrała niejednogłośnie 2:1. Przegrała z późniejszą V-ce Mistrzynią kategorii, która kolejne pojedynki wygrywała przed czasem. Zuza jako jedna z niewielu postawiała jej opór.

Małymi krokami zbliżamy się do końca sezonu startowego. Przed Nami jeszcze Puchar Europy WAKO w Budapeszcie, w którym wezmą udział nasi juniorzy i seniorzy (Olek Kowalczyk i Szymon Kałużny), na zakończenie sezonu Grand Prix Kickboxingu w Mińsku Mazowieckim oraz obozy sportowe – relacjonuje Striker.

Klub Striker Turek składa podziękowania za wsparcie wszystkim osobom i firmom, które na co dzień wspomagają zawodników: Restauracji Hacjenda, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, WłodarTRANS, Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu oraz firmie Verpack z Dobrej.


Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.