Reprezentacja Strikera na Polish Fighter Champion

Polish Fighter Chempion

W miniony weekend, w sobotę w Szczecinie odbył się prestiżowy turniej kickboxingu Polish Fighter Champion. Turniej zgromadził około 350 uczestników z całej Polski w tym 5 zawodników ze Strikera Turek. W składzie turkowskiej reprezentacji znaleźli się kadeci młodsi: Adam Zieliński oraz Ksawery Jasnowski, kadeci starsi: Kuba Napierała i Seweryn Kowalewski oraz w kategorii junior Patryk Szulc.

Zawody z serii Polish Fighter Champion rozpoczęli najmłodsi zawodnicy. Jako pierwsi do walk wyszli kadeci młodsi Adam Zieliński oraz Ksawery Jasnowski. Dla Adasia była to pierwsza walka turniejowa, którą niestety po dwóch rundach przegrał na punkty. Adam zaprezentował się godnie, ale małe doświadczenie turniejowe nie pozwoliło na zwycięstwo.

Drugim zawodnikiem był Ksawery, któremu udało się przejść przez strefę eliminacyjną szczęśliwym wolnym losem. W walce finałowej zmierzył się z doświadczonym zawodnikiem z Gorzowa. Początek walki dobry, pewnie stojący na nogach Ksawery kilka razy sięgnął prostymi swojego przeciwnika. Tym samym odpłacał się Gorzowianin lecz dokładał kopnięcia. W drugiej odsłonie było podobnie. Ostatecznie przegrywamy finałowy pojedynek, zajmujemy drugie miejsce w kategorii.

Kadeci bez medalu

Kolejnym fighterem z Turku był Kuba. Startujący w kategorii 52 kg miał przed sobą 8 przeciwników.

Nastawieni byliśmy na dobry turniej. Po pełnym okresie przygotowawczym w pierwszym pojedynku – jak się okazało ostatnim – trafiliśmy na późniejszego zwycięzcę kategorii. Odpadliśmy z turnieju w fazie ćwierćfinałowej – informuje Striker.

Ostatnim z kadetów był Seweryn. Reprezentant Turku miał najmniejsze doświadczenie turniejowe czego nie było widać na planszy. Dobre uniki, wspaniałe poruszanie, których niestety nie zakończył technikami w kontrataku, nie pozwoliło mu ostatecznie zwyciężyć. Zabrakło kilku punktów.

Na 2 miejscu

Najstarszym zawodnikiem z klubu był Patryk Szulc. Startujący w kategorii do 71 kg miał aż 11 przeciwników. W pierwszej walce, w pierwszej rundzie zawodnik przez nokaut techniczny (kopnięcia low kick) odprawił do domu zawodnika Smoka Toruń. W półfinale było już trudniej. Po 2 rundach wygrał na punkty, łapiąc niestety przy okazji kontuzję prawego łokcia. Mimo to Patryk wszedł do finału. Tam mierzył się z zawodnikiem klubu Armia Polkowice. Pierwsza runda była bardzo wyrównana z małym wskazaniem na turkowianina. W drugiej było o wiele lepiej, ale przez nieuwagę Patryk podczas kopnięcia złapany został uderzeniem, które spowodowało jego upadek. Cios nie zrobił wrażenia ale sędzia wyliczył Patryka. Brakło czasu, by nadrobić zaległości, co też przełożyło się na 2 miejsce.

Klub składa podziękowania za wsparcie Stowarzyszenia wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają wspinać się zawodnikom ku wymarzonym sportowym celom: Restauracji Hacjenda z Malanowa za pokrycie kosztów wyjazdu, Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, Firmie WłodarTRANS, Firmie Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Gosi i Jarkowi Janusik – właścicielom Apteki Zielonej za wsparcie medyczne.


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.