Ruszyła kolejna akcja „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”

Już po raz drugi rozpoczynamy akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”.

To kontynuacja wiosennych działań Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, których celem jest pomoc lokalnym producentom zdrowej, tradycyjnej żywności oraz restauratorom – członkom Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy z powodu pandemii Covid -19 znaleźli się w trudnej sytuacji biznesowej.

Nasze województwo  może pochwalić się wyjątkowymi produktami i potrawami, które mają nie tylko ciekawą i bogatą historię, ale także wyróżniają się wysoką jakością i niespotykanymi smakami. Mimo, że pandemia koronawirusa wielu producentów żywności po raz drugi postawiła w trudnej sytuacji, to miejsca i produkty oznaczone charakterystycznym logiem Sieci zapewne pomogą dokonać dobrych wyborów podczas zakupów spożywczych oraz pozwolą na wykazanie się hojnością i lokalnym patriotyzmem. ARVE Error: Invalid URL : https://www.youtube.com/watch?v=04DYK1cj6PU in url

Drogowskazem dla kupujących jest specjalnie stworzona baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska. Prowadzą oni zarówno sprzedaż zdalną, z dowozem do domu jak i odbiorem bezpośrednim u producenta.

W bogatej ofercie produktów lokalnych znajdują się znane na całym świecie wielkopolskie specjały, takie jak: sery, wędliny, mięso, kiszonki i wyroby cukiernicze. Interesującą propozycję złożyli także wielkopolscy restauratorzy, którzy na zamówienie przygotują ulubione zestawy obiadowe, pyszne desery i ciasta. Przyjmowane są również zgłoszenia na przygotowanie dań wigilijnych.

– Serdecznie zachęcam do solidarnego wspierania wielkopolskich producentów i podczas zakupów do wyboru lokalnych produktów spożywczych. Mamy gwarancję najlepszej jakości  oraz wyjątkowego smaku – przekonuje w specjalnym filmie promocyjnym Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl). Można także skorzystać z aplikacji  na smartphony Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie.

Lista firm w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski:

kulinarne dziedzictwo Wielkopolski - aplikacjaWielkopolska od 2008 roku jest człokiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego zrzeszającej 45 europejskich regionów w tym 11 z Polski. Głównym celem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego jest promocja regionalnej żywności opartej na lokalnych i tradycyjnych produktach. Członkowie Sieci gwarantują, że produkty pochodzą z danego regionu, a tradycje kulinarne i umiejętności są powodem do dumy.

 

 

kulinarne dziedzictwo Wielkopolski - aplikacjaZapraszamy na stronę internetową: www.sdk-wlkp.pl oraz pobrania bezpłatnej aplikacji kodem QR. Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska znajdziecie Państwo również na Facebooku.


Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.