Skatepark Turek. Rolkarze i deskorolkarze niezadowoleni z koncepcji

Koncepcja skateparku w Turku

Skatepark Turek. Rolkarze nie kryją niezadowolenia z ostatecznej koncepcji, jaką miasto zaprezentowało na swoim profilu społecznościowym. Mówią jasno, że nowy skatepark nie będzie spełniał ich oczekiwań.

Konsultacje w sprawie budowy miejskiej inwestycji na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Armii Krajowej w Turku dobiegły końca. Do zapoznania się z projektem oraz zgłaszania ewentualnych uwag i pomysłów zachęcało miasto od początku kwietnia.

Temat ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło wiele opinii i propozycji, które zostały wzięte pod uwagę przy opracowywaniu ostatecznej koncepcji skateparku – czytamy we wtorkowym poście Miasto Turek Official.

Post miasta Turek na FB w sprawie konsultacji budowy skateparku

Jak zaznaczono w nim większość zgłoszeń dotyczyła elementów wyposażenia. Uwzględniając potrzeby zainteresowanych grup, po analizie możliwości finansowych i technologicznych podjęta została decyzja o powiększeniu skateparku z 332 m2 do 364 m2.

Koncepcja skateparku w Turku

Skatepark Turek budzi emocje. Niezadowoleni…

Jednak środowisko rolkowców i deskorolkowców ma odmienne zadanie, co do sposobu prowadzenia konsultacji, jak i ich wyniku. Przedstawiciele przyszłych użytkowników skateparku swoje niezadowolenie wyrazili pod przytoczonym wyżej postem miasta Turek.

Konsultacje społeczne, dobry żart.
Po jednej odpowiedzi z podziękowaniami za propozycje projektu, którą zaprezentowaliśmy było zero kontaktu.

Żadne z naszych rozwiązań nie zostało zastosowane.

Błazenada, poziom komunikacji równy poziomowi projektu.

Opinia jakuba Niespodziańskiego na temat koncepcji skateparku | komentarz na FB

Poświęciliśmy tyle czasu najpierw na wideo rozmowy z lokalsami, żeby stworzyć coś naprawdę dobrego. Później pisaliśmy maile z konkretnymi rozwiązaniami…..

Uwagi osób które korzystają ze skateparków w całej Polsce i mają doczynienia z tymi sportami paręnaście lat zostały pominięte, aby zaspokoić potrzeby dzieci na hulajnogach. Proszę sobie uzmysłowić, że nie stawia się sekcji lotnych obok streetowych bo będzie pełno wypadków wzajemnie wpadających na siebie użytkowników. Widać, że chcecie zadowolić wszystkich małym kosztem, a tak się nie da tutaj. O drewnie jako materiale nie wspomnę, chętnie bym wstawił zdjęcia poprzedniego skateparku jak wyglądał po paru latach. A właśnie – przy tworzeniu poprzedniego skateparku głos osób jeżdżących liczył się o wiele bardziej, a było to hmm kilkanaście lat temu? Wiem bo byłem jedna z osób, które w tym uczestniczyły. Mam nadzieję, że projekt ulegnie jeszcze zmianie.

Opinia Piotra Drzewieckiego na temat koncepcji skateparku | komentarz na FB

Zgodnie z zapowiedzią skatepark ma zostać oddany do użytkowania w drugiej połowie 2021 roku. Został podzielony na dwie sekcje, w których wybudowane zostaną przeszkody w technologii modułowej drewniano-kompozytowej tj.:

1.Sekcja Jump

  • Roll-in
  • Jumpbox
  • Wall-ride

2.Sekcja Street

  • QuarterPipe dwie wysokości
  • Funbox z poręczą 2/1 oraz grindbox’em 3/3
  • Funbox do przelotów
  • Bank Ramp dwie wysokości
  • Barcelona z grindbox’em i curb’em

Obecne możliwości finansowe pozwalają na wykonanie obiektu o powierzchni 364 m2. Jeśli pojawi się potrzeba i będą możliwości finansowe to z technologicznego punktu widzenia możliwa będzie dalsza jego rozbudowa.


Tagi: ,

« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.