Solidarność odwołuje Marsz Pamięci

Marsz Pamięci 13 grudnia 2020 r. odwołany

Solidarność odwołuje Marsz Pamięci. Andrzej Kałużny przewodniczący Rady Oddziału NSZZ “Solidarność” w Turku przesłał do nas informację o odwołaniu w tym roku tradycyjnego marszu, organizowanego co roku 13 grudnia.

Poniżej komunikat przewodniczącego Solidarności w Turku:

Marsz Pamięci 13 grudniaZbliżamy się do 39 rocznicy tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Pogłębiona refleksja nad bolesnymi doświadczeniami tamtego czasu jest przedmiotem badań historyków, którzy zabiegają o godne upamiętnienie ofiar stanu wojennego. Osoby, które ucierpiały w wyniku represji reżimu komunistycznego w czasie PRL-u, potrzebują naszej modlitwy. Wspominając to wydarzenie, jak zawsze modlić się będziemy za autentycznych bohaterów tamtych dni, tych zmarłych i tych dzisiaj żyjących. Patrząc na to wydarzenie z perspektywy trzydziestu dziewięciu lat, potrafimy łatwiej rozpoznać prawdziwych bohaterów, synów i córki naszej Ojczyzny. Równocześnie bolejemy nad tym, że zostały przez niektórych przywódców zniekształcone ideały ‘Solidarności’ i że wiele zmian poszło w niewłaściwym kierunku.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia wynikające z rozporządzenia RM w zakresie liczby osób w zgromadzeniach Marsz Pamięci się nie odbędzie.

W imieniu Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” w Turku zapraszamy 13 grudnia na godz. 18 00 do kościoła p/w św. Barbary na Mszę św. w intencji ofiar wprowadzenia stanu wojennego w naszej ojczyźnie w 1981 roku, a także za wszystkich, którzy w naszej historii doświadczali dla Polski cierpienia w prześladowaniu, podejmowali trud i wysiłek, a nawet poświęcili swoje życie w obronie słusznych praw, aby ich poświęcenie było zawsze doceniane przez obecne i przyszłe pokolenia Polaków.

Dziś, kiedy w dobie pandemii w ramach proaborcyjnych manifestacji niosących zagrożenie dla zdrowia i życia naszego społeczeństwa, zbezczeszcza się pamięć ofiar grudniowej masakry na Wybrzeżu 1970 roku, nasilają się profanację najświętszych dla katolików symboli religijnych,  znieważa się świętego Jan Paweł II w najnowszej historii Polski i świata promotora idei wolności ludzi i narodów, niszczone są pomniki, atakowani są ludzie, którzy się temu przeciwstawiają, trzeba nam modlitwy o opamiętanie. Prawo jednych nie może deptać praw drugich.

Dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń sprzed 39 lat, Instytut Pamięci Narodowej zachęca jak co roku do postawienia w dniu 13 grudnia o godz.19:30 w oknach naszych domów i instytucjach, światełka wolności.

Światełko wolności można też zapalić wirtualnie na swiatlowolnosci.ipn.gov.pl

Przewodniczący  Rady  Oddziału
NSZZ „Solidarność”  w  Turku
Andrzej   Kałużny


Tagi: , ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.