Spółdzielnia Rozwój prostuje nieścisłości ze sprawozdania burmistrza

Spółdzielnia mieszkaniowa Rozwój w Turku / blok na ul. Młodych w Turku

Spółdzielnia Mieszkaniowa “Rozwój” wydała oświadczenie, w którym stwierdza, iż “w Sprawozdaniu z działalności Burmistrza i Samorządu Miasta Turku w kadencji 2018 – 2024 znalazły się w naszej ocenie wielkie nieścisłości“.

Poniżej prezentujemy oświadczenie Spółdzielni Mieszkaniowej “Rozwój”, w którym czytamy m.in., iż w Sprawozdaniu z działalności Burmistrza i Samorządu Miasta Turku w kadencji 2018 – 2024 znalazły się wielkie nieścisłości.

OŚWIADCZENIE

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Rozwój” oraz Rada Nadzorcza uprzejmie informuje, że w Sprawozdaniu z działalności Burmistrza i Samorządu Miasta Turku w kadencji 2018 – 2024 znalazły się w naszej ocenie wielkie nieścisłości. Treść sprawozdania zdaje się sugerować, że inwestycje na osiedlu Młodych były finansowane przez miasto, co nie jest prawdą.   

W tych latach na osiedlu było podłączonych 7 węzłów cieplnych z czego jeden był zainstalowany za udzieloną służebność dla PGKiM a pozostałe 6 zostały w całości sfinansowane przez Spółdzielnię /czyli nie za darmo/. Ponadto mieszkańcy Spółdzielni partycypowali w kosztach przyłączy. Realizacja tych inwestycji stanowiła olbrzymie obciążenie dla mieszkańców SM “Rozwój”. Nie chcemy, żeby mieszkańcy Turku odnieśli wrażenie, iż mieszkańcy osiedla Młodych byli beneficjentami Urzędu Miasta w jakimkolwiek zakresie.

Placu zabaw obecny Burmistrz też nam nie wybudował, jak sugeruje gazetka, a jedynie uzupełnił o niektóre elementy. To dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych mieszkańców i wsparciu życzliwych nam osób, które zgłosiły doposażenie naszego placu zabaw w projekcie Budżetu Obywatelskiego i głosowały na ten projekt udało nam się go wygrać i doposażyć.

Kolejną sprawą jest przedstawienie w gazetce mapki, która sugeruje, że Pan Burmistrz zamierza zająć się drogą na osiedlu Młodych. Od 2017 roku jesteśmy zwodzeni w sprawie jej przejęcia. Ewidentnie widać tu brak dobrej woli ze strony Burmistrza. Padały też takie słowa ” miasto nie ma środków więc jak wyremontujecie drogi to można rozważyć ich przejęcie”. Przecież wiadomo, że mieszkańcy z własnych środków nie zrealizują tak kosztownej inwestycji.

Dodatkowo wskazujemy, iż pomimo rozmów prowadzonych przez władze spółdzielni na dzień dzisiejszy nie ma żadnych realnych działań odnośnie drogi na osiedlu Młodych co do której chęć przejęcia przez Miasto wyrażana była jeszcze przez poprzednie władze.

Projekt przebudowy skrzyżowania ul. Kaliska i Os. Młodych ( w nazwie brakuje  uwzględnienia nowo powstałego Osiedla Kaliska oraz marketu „Biedronka”), który również znajduje się na stronach sprawozdania, nie wyjaśnia mieszkańcom, że projekt przewiduje przejście dla pieszych przy rondzie   na prywatnej drodze należącej do Spółdzielni M. „Rozwój” i jej mieszkańców. Tylko nie wiadomo kto będzie ponosił koszty utrzymania tej części drogi.
Prezes Zarządu SM „Rozwój” w Turku
/-/
Grażyna Serafińska


Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.