Strategia rządu w zakresie szczepień jest żadna

Tomasz Nowak, poseł Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej w Turku

Strategia rządu w zakresie szczepień jest żadna i strategia rządu w zakresie opanowania Covidu jest żadna – grzmiał Tomasz Nowak. Po dłuższej przerwie poseł Platformy Obywatelskiej odwiedził Turek.

W trakcie konferencji prasowej poseł Tomasz Nowak (PO) poruszył trzy tematy. Głównie skupił się jednak na pandemii, a w zasadzie na braku z nią walki ze strony rządzącego PiS. Przyznał, iż niedawno ponownie zakaził się koronawirusem, ale dzięki zaszczepieniu przeszedł covid w miarę łagodnie. Utrzymuje kontakt z pozostałymi chorymi, których spotkał w szpitalu, a którzy przeszli chorobę z większymi powikłaniami.

Strategia rządu w zakresie opanowania Covidu jest żadna
Tomasz Nowak o strategii rządu w zakresie walki z Covidem

My, jako Platforma Obywatelska, mamy bardzo poważne zastrzeżenia, że nie wykonują zaleceń Rady Medycznej przy Premierze RP dotyczących postępowań covidowych. I deklarujemy jako opozycja, że poprzemy rząd w tym momencie, w którym podejmie jakiekolwiek działania strategiczne służące zdrowiu Polaków.

Strategia rządu w zakresie szczepień jest żadna. I strategia rządu w zakresie opanowania covidu jest żadna. PiS jest winien tak dużej śmiertelności jaka jest w Polsce. To jest grzech; grzech bardzo, bardzo ciężki
– grzmiał poseł Tomasz Nowak

Samorządy są pod kreską a fotowoltaika stanie się mniej opłacalna

Poseł zwrócił też uwagę na politykę rządu PiS, która doprowadziła do tego, że wiele samorządów jest “pod finansową kreską”. PiS ogranicza wpływy podatkowe dla samorządów, co ogranicza ich funkcjonowanie. Zabór tych pieniędzy będzie postępował. W przyszłym roku wiele samorządów nie zepnie swoich budżetów. Skutkiem będą podwyżki, które uderzą w mieszkańców.

Rząd nie dostał pieniędzy z Unii Europejskiej z Krajowego Planu Odbudowy, bo jest z nią w olbrzymim konflikcie. Rząd wziął kredyt (23 miliardy złotych) z Banku Gospodarstwa Krajowego na olbrzymie oprocentowanie. I my wszyscy za czas jakiś będziemy to wszystko spłacać.
– podkreślał poseł Nowak


Tagi: , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.