Szpital w Turku prawie jednoimienny? Działa tylko oddział dziecięcy

Krzysztof Sobczak

Decyzje wojewody wielkopolskiego o dedykowaniu turkowskiego szpitala tylko walce z Covid-19 wywołały głośny sprzeciw społeczny. Wydawało się w pewnym momencie, że wojewoda zrobił krok w tył. Miał rzekomo zdecydować, że obok dotychczasowych oddziałów utworzony zostanie także oddział do walki z koronawirusem. Niestety w praktyce szpital w Turku jest prawie jednoimienny. Działa tylko oddział dziecięcy.

W październiku postawiliśmy znak zapytania przy twierdzeniach, że wojewoda wycofał się z przekształcenia turkowskiej lecznicy. Czytaj –> Protesty i apele odniosły skutek? Wojewoda robi krok w tył? Nie do końca wierzyliśmy, że dotychczasowe oddziały szpitalne będą dalej funkcjonować, ale w nieco okrojonej formie. Nasza ostrożność wynikała z tego, że starosta i wicestarosta, nie wspominając o pośle-wiceministrze nie informują o sytuacji w szpitalu. Cała aktywność władz powiatu sprowadza się do zrobienia sobie propagandowych zdjęć z wewnętrznych narad i spotkań.

Starosta Kałużny nie wprowadził do porządku obrad ostatniej sesji powiatu informacji o sytuacji w szpitalu. Na pytania radnych odpowiadał wymijająco, szerząc propagandę sukcesu. Pisalismy  tym w artykule Radny Seńko pyta. Starosta Kałużny rżnie głupa.

Szpital w Turku prawie jednoimienny? Działa tylko oddział dziecięcy

Starosta, wicestarosta, ale także dyrektor szpitala nie udzielają prawdziwych informacji turkowskim radnym. Nieco inaczej sprawa się ma w przypadku radnych ze … Słupcy. Dyrektor SP ZOZ w Turku Krzysztof Sobczak na pytanie słupeckiego radnego udzielił konkretnej odpowiedzi, o czym informuje portal slupca.pl

Słupecki radny Mariusz Król zapytał dyrektora Sobczaka czy kierowana przez niego placówka miała propozycję od wojewody przekształcenia w szpital jednoimienny.

SP ZOZ w Turku nie miał wcześniejszej propozycji, został jedynie powiadomiony, że Wojewoda Wielkopolski wyda polecenie utworzenia łóżek przeznaczonych dla pacjentów COVID-19 i taka decyzja została wydana w dniu 17 października 2020 roku – wyjaśniał Krzysztof Sobczak

Natomiast na pytanie jaką liczbą miejsc, w tym miejsc wolnych dysponuje szpital w Turku i czy jest przygotowany na przyjęcie większej liczby pacjentów z terenu powiatu słupeckiego? – dyrektor SP ZOZ w Turku odpowiedział tak:

SP ZOZ w Turku może tylko przyjąć pacjentów niezakażonych na oddział dziecięcy, na którym na obecną chwilę jest wolnych 13 łóżek, w pozostałym zakresie oddziały szpitalne zgodnie z decyzjami z 17 i 22 października 2020 r. Wojewody Wielkopolskiego przeznaczone są na leczenie pacjentów zakażonych, którzy na terenie naszego szpitala przebywają już od 26 października, o czym zarówno szpital jak i NFZ informował okoliczne szpitale.


Tagi: , , , ,

« Grudzień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
wt 01

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00
sob 05

Kalinowa. Zbiórka krwi

5 grudnia godz. 09:00 - 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.