Targi Rolnicze Kościelec 2022 przyciągnęły tłumy ludzi

Targi Rolnicze Kościelec 2022 przyciągnęły tłumy ludzi | ciągnik, traktor

Nowoczesny sprzęt rolniczy, darmowe porady oraz występy zespołów ludowych i szansa na poznanie regionalnego rękodzieła i tradycji – to wszystko czekało na osoby, które odwiedziły Targi Rolnicze Kościelec 2022.

Targi Rolnicze Kościelec 2022 to największe wydarzenie branżowe organizowane w Wielkopolsce wschodniej. W tym roku targi powróciły do kalendarza imprez Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Ostatnia edycja targów odbyła się w 2019 roku.

– Tegoroczne targi w Kościelcu to 42. edycja tego wydarzenia, co pokazuje, jak długa i bogata jest jego tradycja oraz historia. Uczestnicy targów co roku mieli okazję obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy, poznać nowe środki do produkcji rolnej, dowiedzieć się o innowacjach w rolnictwie, ale również bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami firm oraz instytucji rolniczych i naukowych
– mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor WODR

I dodawał: – Targi w Kościelcu to nie tylko okazja do zapoznania się z nowościami w rolnictwie, ale także szansa na odkrycie twórczości muzycznej wielu zespołów ludowych i młodzieżowych. To wydarzenie stwarza możliwości, by lepiej poznać lokalne i regionalne produkty, rękodzieło i tradycję, dlatego zachęcam do dokładnego zwiedzania wielu stoisk, które są dzisiaj dostępne.

Różnorodne atrakcje na targach w Kościelcu

Targi Rolnicze Kościelec 2022 były doskonałą okazją do obejrzenia nowoczesnego sprzętu rolniczego, zapoznania się ze środkami do produkcji rolnej lub skorzystania z darmowych porad rolniczych na stoiskach WODR, ARiMR, KRUS oraz innych instytucji.

Ponadto, podczas uroczystości otwarcia targów, odbyła się prezentacja zwycięzców konkursu AgroLiga 2021 w kategorii Rolnicy. Mistrzami krajowymi, najlepszymi rolnikami w całej Polsce, zostali Państwo Teresa i Mariusz Smolarkowie, rolnicy spod Konina, którzy prowadzą gospodarstwo z bydłem mlecznym.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu AgroLiga ich gospodarstwo zostało zgłoszone przez pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, z którymi Państwo Smolarkowie współpracują na co dzień. Podczas targów w Kościelcu otrzymali pamiątkową statuetkę oraz dyplom z gratulacjami za zwycięstwo.

Targi w Kościelcu były także okazją do wysłuchania występów wielu różnych, regionalnych zespołów ludowych. Odwiedzający mogli także zapoznać się z regionalnym rękodziełem i poznać tradycję oraz kulturę tego regionu.

Fot. WODR Poznań

Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.