Świadkowie Jehowy w Turku wznawiają publiczną działalność

Świadkowie Jehowy podczas publicznej służby.

Jeśli w tym tygodniu wybierzesz się na spacer po Turku zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci, życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność.

Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Turku, ale również w całym województwie, kraju i… na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.

„Informacja o powrocie do bezpośredniego kontaktu z naszymi sąsiadami, to była naprawdę wspaniała wiadomość”

– Mówi Damian Świąder.

Wyczekiwaliśmy tego momentu. Z wielką radością powróciliśmy do publicznej służby z literaturą biblijną. Z jednej strony czuliśmy jakby tej dwuletniej przerwy nie było, a z drugiej strony to było niezwykłe, że po takich wydarzeniach na świecie wracamy w publiczne miejsca i zapraszamy do rozmowy

– dodaje Patrycja Świąder

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na wirtualne.

Świadkowie Jehowy z Turku

Świadkowie Jehowy z Turku ponownie planują stanąć z wózkiem obok budynku Poczty Polskiej przy ul. 650-lecia, oraz przy ulicy Kolskiej. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

Chociaż mamy świadomość, że zagrożenie związane z COVID-19 jeszcze się nie skończyło, staramy się uczyć życia w nowych okolicznościach.

Rozumiemy, że sytuacja nie jest jeszcze zupełnie bezpieczna, dlatego w tej chwili nie wznawiamy działalności głoszenia od domu do domu”.

– mówi Artur Owczarek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

„Ta forma publicznej działalności daje nam możliwość przekazania czegoś pozytywnego i pocieszającego innym” – mówi Danuta emerytowana pielęgniarka. „To wspaniałe, że znów mogę uśmiechać się do przechodniów i pasażerów przejeżdżających samochodów i dostrzegać, jak zmienia się ich wyraz twarzy, gdy odpowiadają przyjaznym uśmiechem. Niektórzy decydują się do nas podejść by porozmawiać lub poprosić o bezpłatną literaturę biblijną.”

Małżeństwo Patryk i Anna Kruszyk dodają: Cieszymy się też, że ponownie możemy twarzą w twarz współpracować z innymi braćmi i siostrami ze zboru.

Świadkowie Jehowy podczas publicznej służby.
fot. JW.ORG

Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.