Trenowali gaszenie wewnętrznych pożarów

Trenowali gaszenie wewnętrznych pożarów

Na terenie byłego biurowca KWB „Adamów” w miejscowości Warenka  odbyło się szkolenie z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych dla funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  w Turku.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję do doskonalenia umiejętności praktycznych z zakresu m.in. technik operowania prądami gaśniczymi, prowadzenia i zabezpieczania linii gaśniczych, postępowania podczas otwierania drzwi w budynku objętym pożarem, współpracę w rocie i przemieszczanie się w pomieszczeniach zadymionych, zasady przeszukiwania pomieszczeń (np. z użyciem kamery termowizyjnej, z wykorzystaniem linii gaśniczej, bez linii gaśniczej z wykorzystaniem np. wielofunkcyjnej pętli ratowniczej i linki lub bez dodatkowych przyrządów), sposoby prowadzenia wentylacji taktycznej z wykorzystaniem wentylacji naturalnej i wymuszonej (np. z użyciem wentylatorów i kurtyny dymowej).

W trakcie trwania warsztatów zwracano uwagę na charakterystykę zagrożeń dla strażaków wynikających z pożaru, tj. przegrzanie, odwodnienie, toksyczność dymu, ograniczona widoczność itp.

Warsztaty poprowadzili instruktorzy z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych na co dzień pracujący w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku. Na potrzeby przeprowadzenia warsztatów skorzystano z zaplecza logistycznego, co znacznie usprawniło proces przeprowadzenia założeń do warsztatów.    

Na zakończenie ćwiczeń przeprowadzono instruktarz związany z BHS w zakresie profilaktyki antyrakowe związanej z bezpiecznym zdejmowaniem ubrania specjalnego. 

Opracowanie: st. kpt. Jacek Erkiert 

Zdjęcia: JRG Turek 

Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.