TS Turek prezentuje kandydatów do rady miasta i rady powiatu

Wybory 2018. TS prezentacja kandydatów

“Dla nas liczy się człowiek” z takim hasłem na ustach startują kandydaci Towarzystwa Samorządowego. Na zwołanej, 28 sierpnia konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów w poszczególnych okręgach do Rady Miejskiej Turku oraz z miasta do Rady Powiatu Tureckiego. Poznaliśmy też osiem punktów programowych, które kandydat na burmistrza Turku Waldemar Trojan zamierza zrealizować po ewentualnym wygraniu wyborów. 

23 sierpnia Towarzystwo Samorządowe zarejestrowało swój komitet wyborczy. Oznacza to, że kampania TS na dobre ruszyła. We wtorek późnym popołudniem kandydat na burmistrza zaprezentował nie tylko swój program wyborczy, ale i chętnych do zasiadania w radzie powiatu oraz radzie miasta. O samym kandydacie chętnym zastąpić obecnego włodarza piszemy w artykule Kim jest Waldemar Trojan? I na co może liczyć miasto pod jego rządami? Kto pomoże mu spełniać worek obietnic i zasiądzie za stołem obrad w sali “Solidarności” przy ul. Kaliskiej 59?

Kto na radnego?

Jak na razie zaprezentowana lista kandydatów liczy sobie do rady powiatu 7  nazwisk, natomiast do rady miasta 17. I tak:

Kandydaci do Rady Powiatu Tureckiego:
  1. Sochacki Andrzej,
  2. Rybacki Roman,
  3. Czapla Zdzisław,
  4. Gałczyński Marcin,
  5. Mękarski Mirosław,
  6. Piąstka Jolanta,
  7. Niedojadło Patrycja,
  8. Rusek Renata.

Na liście do rady powiatu TS wystawia czterech dinozaurów lokalnej sceny politycznej, do których dokooptowano cztery osoby. Konieczność zapewnienia parytetów jak widać, sprawia byłej lokalnej partii władzy nie lada problem. Zanosi się, że w Turku wśród liderów TS nie będzie żadnej kobiety.

Kandydaci do Rady Miejskiej Turku:

Okręg 1: Wielogóski Adrian, Dzikowski Paweł, Adamek Anna

Okręg 2: Zańko Albin, Cytrowska Elżbieta, Augustyniak Karolina, Wesołowski Jerzy

Okręg 3: Groblica Roman, Janecka Alina, Wojtasik Małgorzata, Dziurzyńska Sylwia

Okręg 4: Borowski Zdzisław, Malak Katarzyna, Kmiecik Monika, Szulc Edyta, Kawka Bogdan, Makowski Bogdan.

Wśród zaprezentowanych nazwisk kandydatów jest kilka niespodzianek. Największą jest “zaginięcie” radnego TS kilku kadencji Henryka Kacprzaka. Czy to tylko przypadek, niedopatrzenie organizacyjne czy też może będziemy świadkami politycznego transferu czas pokaże. Na spotkaniu w hotelu Arkady było więcej osób, w tym z doświadczeniem samorządowym, niż na liście nazwisk kandydatów przesłanej do redakcji.

Nie można wykluczyć, iż TS nie chciało jeszcze upubliczniać pozostałych osób, które zgodziły się startować do samorządu. Nasuwa się jednak pytanie, po co organizowano spotkanie z prezentacją części kandydatów? Czyżby to był falstart Towarzystwa Samorządowego?


Tagi: , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.